گیلانیان
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ Tuesday, 27 October , 2020
آوریل 13, 2020 کد خبر : 78097 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صمت گیلان :

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت حبوبات در بازار؛ مایحتاج مردم برای ماه مبارک رمضان تأمین شد

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت حبوبات در بازار؛ مایحتاج مردم برای ماه مبارک رمضان تأمین شد

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت حبوبات در بازار گفت: مایحتاج مردم شامل مرغ، گوشت، خرما و روغن برای ماه مبارک رمضان تأمین شد.

فرهاد دلق‌پوش صبح امروز در نخستین جلسه ستاد تنظیم بازار و تعزیرات حکومتی سال ۹۹ در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم با تدبیر استاندار گیلان و تلاش سایر مسئولان بتوانیم در شرایط شیوع ویروس کرونا اوضاع بازار را به‌خوبی کنترل کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۷۰ جلسه تنظیم بازار در مرکز استان داشتیم که دارای ۳۶۵ مصوبه بود و گفت: سازمان صمت گیلان تا آبان ماه رتبه نخست کشوری را طبق اعلام وزارت صمت داشت و این موضوع نشان می‌دهد گیلان علاوه بر تأمین مایحتاج خود باید مایحتاج چندبرابر جمعیت مهمان استان را نیز تأمین کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای تنظیم بازار شب عید در گیلان هزار تن میوه خریداری شد تصریح کرد: به‌دلیل شیوع ویروس کرونا عملاً شب عید نداشتیم و میوه‌های تامین شده فروش نرفت و هنوز مقداری سیب در بازار مانده است و بیش از ۳ هزار شکر در انبار غله استان وجود دارد.

دلق‌پوش توزیع ۴۰۲ تن گوشت منجمد گوساله در سراسر استان گیلان برای تنظیم بازار شب عید را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: علاوه بر گوشت، چندین تن مرغ منجمد نیز در بازارهای گیلان توزیع شد و برای نظارت بر قیمت کالاها گشت‌های مشترک بازرسی را ایجاد کردیم.

وی مشکلات ناشی از جوجه‌ریزی بهمن و اسفند سال گذشته را مورد تأکید قرار داد و افزود: با پدیده کاهش تقاضای مرغ در سطح بازار به‌دلیل شیوع کرونا و کاهش قیمت آن مواجه شدیم و تدبیر شد که تسهیل خرید مرغ توسط یک شرکت انجام شود تا حدودی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با انتقاد از نحوه مدیریت ملی درباره ذخیره مایحتاج استان گیلان در سایر استان‌ها خاطرنشان کرد: نباید سهم استان گیلان به سایر استان‌ها برود زیرا خودمان انبار و سایر شرایط نگهداری ذخایر و محصولات را در استان داریم.

دلق‌پوش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: قیمت حبوبات در بازار ۱۰۰ درصد افزایش یافته است زیرا این محصول را وارد می‌کردیم و به‌دلیل اختلال در واردات به‌خاطر ایام شیوع کرونا هم‌اکنون با مشکلاتی در این حوزه مواجه هستیم که باید تدابیری برای آن اتخاد شود.

وی با بیان اینکه قیمت گندم تضمینی به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است بیان کرد: قیمت گندم حتی گاهی به‌دلیل مشکلات حوزه حمل به ۳ هزار تومان نیز می‌رسد و قیمت فروش آرد به کارخانجات کیک و کلوچه حدود ۴ هزار تومان شده که منجر به افزایش قیمت محصولات این کارخانجات می‌شود.

دلق‌پوش کیفیت پایین گندم و آرد گیلان را مورد تأکید قرار داد و افزود: بخشی از گندم وارداتی در استان توزیع شد و کیفیت آرد بالا رفت و مردم از کیفیت نان راضی شدند اما این موضوع نباید موجب آن شود که گندم داخلی نخریم از این رو درخواست داریم اختلاط گندم داخلی و وارداتی را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تأمین شکر و برنج برای ماه مبارک رمضان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مرغ منجمد به مقدار ۸۰۳ تن و با قیمت ۱۲ هزار تومان، ۴۸۲ تن گوشت با قیمت ۴۲ هزار تومان، هزار و ۶۰۶ تن روغن خام با انواع بسته‌بندی و ۳ هزار و ۲۰۰ تن خرما برای تنطیم بازار ماه مبارک رمضان در گیلان تدارک دیده شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان