گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
بهمن ۸, ۱۳۹۳ کد خبر : 33637 خبر ها

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان خبر داد:

افزایش ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرانزلی

افزایش ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرانزلی

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۲۳٫۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر طی ۱۰ ماه امسال خبر داد.

مهندس سید علی نعیمی اظهار کرد:  طی ۱۰ ماهه سالجاری دو میلیون و ۳۰۴ هزار و ۵۶۳ تن تخلیه و بارگیری کالا در این بندر صورت گرفت که یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۸۳۱ تن آن به تخلیه اختصاص داشت.

وی افزود: کالاهای وارداتی عمدتا آهن، چوب، غلات و مواد اولیه کارخانجات بوده که از روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان وارد شده است.

مهندس نعیمی یادآور شد: میزان تخلیه و بارگیری صورت گرفته در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۱۴ تن بود.

وی با اشاره به صادرات ۴۲۳ هزار و ۵۰۴ تن کالا طی ۱۰ ماه امسال عنوان کرد: مهمترین  اقلام صادراتی از بندرانزلی را میوه و تره بار، کود شیمیایی، خشکبار، محصولات دامی گیاهی، محصولات شیمیایی، معدنی، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، کالای سوپر مارکتی و کانتینری تشکیل می داد که عمدتا به روسیه و آذربایجان صادر شد.

مهندس نعیمی همچنین افزود: صادرات انجام شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱٫۶ درصد کاهش نشان می دهد که ناشی از توقف صادرات کلینکر از بندر بدلیل رعایت ملاحظات زیست محیطی و تامین سلامت شهروندان با توجه به قرار داشتن بندر در محدوده شهری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در ادامه میزان مواد نفتی تخلیه شده در این بندر طی ۱۰ ماه امسال را ۵۶ هزار و ۸۴۲ تن و ترانزیت خودرو ۹۹۴ دستگاه اعلام کرد و یادآور شد: در این مدت ۷۰۸ فروند کشتی در بندر انزلی پهلو گرفت که در مقایسه با ۶۴۶ فروند مدت مشابه سال قبل ۹٫۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

مهندس نعیمی همچنین به بارگیری ۷۹ هزار و ۹۲۳ دستگاه کامیون و تریلی طی ۱۰ ماه امسال در محوطه بندرانزلی اشاره و تصریح کرد: این تعداد نسبت به سال قبل  ۲۱٫۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی رسوب کالا در بندرانزلی اظهار کرد: هم اکنون با ۲۲۸ هزار تن رسوب کالا در محوطه و انبارها مواجه ایم که نشان دهنده کشش خوب بازار و حمل کالاها و در نتیجه ماندگاری کمتر نسبت به سال قبل است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند