گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 27, 2015 کد خبر : 44484 خبر ها

افزایش ۲۵ درصدی تجهیز پایگاه‌های هلال‌احمر در طرح زمستانه گیلان

افزایش ۲۵ درصدی تجهیز پایگاه‌های هلال‌احمر در طرح زمستانه گیلان

گیلانیان : مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از افزایش ۲۵ درصدی تجهیز پایگاه‌های این نیرو در طرح زمستانه امسال خبر داد و گفت: زبده‌ترین نجاتگران گیلان در این طرح مستقر هستند.

علیرضا خصوصی‌ثانی با اشاره به برگزاری مانور امدادگران عملیاتی هلال‌احمر در گیلان اظهار کرد: در این مانور امدادگران ارزیابی و حمل و نقل مصدومان، تریاژ و اسکان اضطراری را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه آمادگی هنگام وقوع بلایای طبیعی امری ضروری است، تصریح کرد: نیروهای هلال‌احمر با خدمات صادقانه خود به‌ ویژه در زمان حوادث و بلایای طبیعی حوادث ناشی از آن را کاهش می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان داوطلبان این نهاد را بهترین یاران هلال‌احمر دانست و افزود: مهربانی از ویژگی‌های خاص هلال‌احمری‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تحقق والای هلال‌احمر با کمک‌های مالی و معنوی داوطلبان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تبادل تجربیات افراد از طریق تعامل و حضور در مانورهای مشترک از جمله اهداف برگزاری مانور مذکور بوده‌است.

خصوصی‌ثانی درباره آمادگی نیروهای امدادی برای ایمنی و مقابله با بحران در فصل زمستان یادآور شد: با استقرار نیرو در نقاط پرخطر جاده‌های گیلان در تلاش هستیم تا از تلفات جانی جلوگیری کنیم.

وی به اجرای طرح زمستانی اشاره کرد و ادامه داد: نجاتگران و امدادگران هلال‌احمر با حضور در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در طرح‌های متعدد زمستانه، نوروز و تابستان موجب امنیت خاطر و آرامش هموطنان شده‌اند.

این مسئول از تجهیز ۲۱ درصدی امداد و ۲۵ درصدی پایگاه‌های هلال‌احمر گیلان در طرح زمستانه خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال تجهیزات و پایگاه‌های امدادی رشد قابل‌توجهی داشته‌است.

وی اجرای طرح زمستانه را ۲۵ اسفندماه امسال عنوان کرد و یادآور شد: طرح زمستانه هلال‌احمر گیلان در ۱۵ پایگاه ثابت، هفت پایگاه موقت و سه پایگاه سیار در حال اجرا است.

خصوصی‌ثانی به‌کارگیری ۱۱۲ نفر روز امدادگر و نجاتگر زبده گیلان به صورت شبانه‌روزی تا پایان طرح زمستانه در پایگاه‌های امدادرسان استان را از جمله ظرفیت‌های این نیرو برشمرد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی