گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
آبان ۳۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 63693 خبر ها

رئیس پلیس راه گیلان :

افزایش ۳۰ درصدی تصادفات در محورهای فرعی گیلان

افزایش ۳۰ درصدی تصادفات در محورهای فرعی گیلان

گیلانیان : رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به آمار تصادفات طی هفت ماهه ۹۶، متذکر شد: تعداد تلفات ناشی از تصادفات در محورهای اصلی استان ۹ درصد کاهش و در محورهای فرعی ۳۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سرهنگ محمدپور در یادمان قربانیان سوانح و تصادفات رانندگی که در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد، با اشاره به آمار حوادث جاده ای استان در سال ۹۵ و مقایسه آن با هفت ماهه امسال، اظهار کرد: متاسفانه مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی در کشور بعد از بیماری های قبلی و عروقی و سرطان قرار دارد لذا اگر اقدامات پیشگیرانه نداشته باشیم، این روند افزایش می یابد.

وی روند کاهش آمار تلفات ناشی از سوانح رانندگی را طی ۱۰ سال اخیر خوب دانست و افزود: در سال ۹۵ در هر ۳۱ دقیقه یک نفر در کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست داده که در روز معادل ۴۳ نفر است. همچنین در یک ساعت ۳۸ مصدوم داشتیم که در روز معادل ۹۱۶ نفر است.

رئیس پلیس راه استان گیلان، با بیان اینکه آمار فوت شدگان تصادفات در سطح کشور از سال ۸۸ تا ۹۵ از ۲۲ هزار نفر به ۱۵ هزار نفر رسیده است، گفت: متاسفانه طی مدت مذکور تعداد مجروحین از ۲۹۵ هزار نفر به ۳۳۰ هزار نفر افزایش یافته است.

محمدپور، با تکید بر لزوم ایمن سازی راه ها و وسائل نقلیه، خاطرنشان کرد: تلفات جاده ای در استان گیلان از ۶۳۶ نفر در سال ۸۸ به ۴۹۹ نفر در سال ۹۵ کاهش یافته که نشان دهنده کاهش ۱۹ درصدی است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه گیلان رتبه دهم کشوری از نظر تعداد تصادفات به وقوع پیوسته طی پنج سال اخیر را داراست، اضافه کرد: نرخ مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در کشور ۱۹٫۹ و در گیلان ۲۴٫۹ درصد کاهش داشاه است که نشان می دهد گیلان در شاخص کاهش تصادفات از میانگین کشوری عقب است.

رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به آمار تصادفات طی هفت ماهه ۹۶، متذکر شد: طی چند سال اخیر بیشتر تصادفات در محورهای فرعی استان واقع شده است. براساس آمار، تعداد تلفات ناشی از تصادفات در محورهای اصلی استان ۹ درصد کاهش و در محورهای فرعی ۳۰ درصد افزایش دارد. همچنین ۵۹ درصد تصادفات کل استان مربوط به دو قشر راکبان موتورسیکلت و عابرین پیاده است.

وی از افزایش ۲۶ درصدی تصادفات موتورسیکلت طی مدت مذکور خبر داد و گفت: ۳۶ درصد تلفات در دم، ۸ درصد در حین انتقال به بیمارستان و ۵۵ درصد در بیمارستان فوت کرده اند. همچنین ۸۱ درصد تصادفات بومی، ۱۹ درصد غیر بومی، ۵۵ درصد در روز و ۴۵ درصد در شب اتفاق افتاده است.

محمدپور، با بیان اینکه ۷۰ درصد تلفات عابران پیاده سن بالای ۶۰ سال داشتند، عنوان کرد: کاربران جاده ۵۷ درصد، وسیله نقلیه ۲ درصد و راه ۳ درصد بر وقوع تصادفات اثرگذار است لذا با استفاده از دوربین های کنترل سرعت از مهرماه امسال، شاهد کاهش محسوسی(معادل ۶۵ درصد) در تصادفات جاده ای هستیم. قطعا استفاده از تجهیزات مدرن مدیریت ترافیک نقش مهمی در کاهش آمار سوانح جاده ای خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz