گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
آبان ۳۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 63693 خبر ها

رئیس پلیس راه گیلان :

افزایش ۳۰ درصدی تصادفات در محورهای فرعی گیلان

افزایش ۳۰ درصدی تصادفات در محورهای فرعی گیلان

گیلانیان : رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به آمار تصادفات طی هفت ماهه ۹۶، متذکر شد: تعداد تلفات ناشی از تصادفات در محورهای اصلی استان ۹ درصد کاهش و در محورهای فرعی ۳۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سرهنگ محمدپور در یادمان قربانیان سوانح و تصادفات رانندگی که در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان برگزار شد، با اشاره به آمار حوادث جاده ای استان در سال ۹۵ و مقایسه آن با هفت ماهه امسال، اظهار کرد: متاسفانه مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی در کشور بعد از بیماری های قبلی و عروقی و سرطان قرار دارد لذا اگر اقدامات پیشگیرانه نداشته باشیم، این روند افزایش می یابد.

وی روند کاهش آمار تلفات ناشی از سوانح رانندگی را طی ۱۰ سال اخیر خوب دانست و افزود: در سال ۹۵ در هر ۳۱ دقیقه یک نفر در کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست داده که در روز معادل ۴۳ نفر است. همچنین در یک ساعت ۳۸ مصدوم داشتیم که در روز معادل ۹۱۶ نفر است.

رئیس پلیس راه استان گیلان، با بیان اینکه آمار فوت شدگان تصادفات در سطح کشور از سال ۸۸ تا ۹۵ از ۲۲ هزار نفر به ۱۵ هزار نفر رسیده است، گفت: متاسفانه طی مدت مذکور تعداد مجروحین از ۲۹۵ هزار نفر به ۳۳۰ هزار نفر افزایش یافته است.

محمدپور، با تکید بر لزوم ایمن سازی راه ها و وسائل نقلیه، خاطرنشان کرد: تلفات جاده ای در استان گیلان از ۶۳۶ نفر در سال ۸۸ به ۴۹۹ نفر در سال ۹۵ کاهش یافته که نشان دهنده کاهش ۱۹ درصدی است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه گیلان رتبه دهم کشوری از نظر تعداد تصادفات به وقوع پیوسته طی پنج سال اخیر را داراست، اضافه کرد: نرخ مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در کشور ۱۹٫۹ و در گیلان ۲۴٫۹ درصد کاهش داشاه است که نشان می دهد گیلان در شاخص کاهش تصادفات از میانگین کشوری عقب است.

رئیس پلیس راه گیلان، با اشاره به آمار تصادفات طی هفت ماهه ۹۶، متذکر شد: طی چند سال اخیر بیشتر تصادفات در محورهای فرعی استان واقع شده است. براساس آمار، تعداد تلفات ناشی از تصادفات در محورهای اصلی استان ۹ درصد کاهش و در محورهای فرعی ۳۰ درصد افزایش دارد. همچنین ۵۹ درصد تصادفات کل استان مربوط به دو قشر راکبان موتورسیکلت و عابرین پیاده است.

وی از افزایش ۲۶ درصدی تصادفات موتورسیکلت طی مدت مذکور خبر داد و گفت: ۳۶ درصد تلفات در دم، ۸ درصد در حین انتقال به بیمارستان و ۵۵ درصد در بیمارستان فوت کرده اند. همچنین ۸۱ درصد تصادفات بومی، ۱۹ درصد غیر بومی، ۵۵ درصد در روز و ۴۵ درصد در شب اتفاق افتاده است.

محمدپور، با بیان اینکه ۷۰ درصد تلفات عابران پیاده سن بالای ۶۰ سال داشتند، عنوان کرد: کاربران جاده ۵۷ درصد، وسیله نقلیه ۲ درصد و راه ۳ درصد بر وقوع تصادفات اثرگذار است لذا با استفاده از دوربین های کنترل سرعت از مهرماه امسال، شاهد کاهش محسوسی(معادل ۶۵ درصد) در تصادفات جاده ای هستیم. قطعا استفاده از تجهیزات مدرن مدیریت ترافیک نقش مهمی در کاهش آمار سوانح جاده ای خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد