تبلیغ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ Monday, 22 October , 2018
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 65949 خبر ها

فرمانده انتظامی گیلان :

افزایش ۴ درصدی جانباختگان حوادث جاده‌ای در گیلان

افزایش ۴ درصدی جانباختگان حوادث جاده‌ای در گیلان

گیلانیان : فرمانده انتظامی گیلان گفت:در حوزه حوادث رانندگی با افزایش ۴ درصدی فوتی‌ها روبه رو بودیم که ۳۶ درصد جانباختگان در جاده‌های شهری و ۶۴ درصد جانباختگان در محورهای روستایی و فرعی دچار سانحه شده‌اند.

سردار اسحاقی امروز در نشست با خبرنگاران که در سالن اجتماعی کوثر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: همه ساله هنگام فرارسیدن ایام چهارشنبه پایانی سال شاهد مشکلات، تلفات و خسارت به اموال عمومی هستیم.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه هر ساله خوشبختانه با افزایش اطلاع رسانی از عواقب استفاده از مواد محترقه خطرزا از آسیب‌های ناشی از آن کاسته می‌شود، افزود: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم برای کنترل هیجان فرزندان‌شان مراسم چهارشنبه آخر سال به صورت محله محور و با حضور خانواده‌ها برگزار شود.

وی گفت: خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال ایجاد مزاحمت برای مردم، اختلال در نظم عمومی، مزاحمت برای بیماران و خردسالان است و در این رابطه هماهنگی‌هایی با مجموعه قضایی انجام شده و برابر مقررات افراد متخلف تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت می‌شوند و چنانچه خودرویی هم ایجاد مزاحمت نماید تا پایان تعطلات توقیف خواهد شد.

سردار اسحاقی با بیان اینکه برای برقراری امنیت در جاده‌ها و سواحل هم تمهیداتی اندیشیده شده، تصریح کرد: با تلاش همکاران در سراسر استان از نقطه صفر مرزی تا مبادی ورودی استان تمهیدات لازم اندیشیده شده تا هموطنان‌مان ایامی خوش توام با آرامش و راحتی را در استان گیلان سپری کنند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به گزارشی از وقوع جرائم در استان طی ۱۱ ماهه نخست امسال، بیان کرد: در حوزه سرقت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد کاهش وقوع را شاهد بودیم و ۹۰ درصد سرقت‌ها هم کشف شده است.

وی بیان کرد: در حوزه مواد مخدر خوشبختانه ۳۷ درصد افزایش کشفیات داشتیم. در حوزه مواد محترقه هم ۲۳ درصد افزایش کشف و ۳۱ درصد هم افزایش کشف پایگاه‌های تولید را داشتیم.

فرمانده انتظامی گیلان تصریح کرد: در حوزه حوادث رانندگی با افزایش ۴ درصدی فوتی‌ها روبه رو بودیم که از ابتدای سال تاکنون ۶۲۴ نفر در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که ۲۹ درصد جانباختگان عابرین پیاده بوده‌اند؛ ۳۶ درصد جانباختگان در جاده‌های شهری و ۶۴ درصد جانباختگان در محورهای روستایی و فرعی دچار سانحه شده‌اند که نور نامناسب و سرعت یکی از عوامل است اما ۶۷ درصد وقوع حوادث رانندگی به عوامل انسانی برمی‌گردد.

سردار اسحاقی با بیان اینکه از ۳ هزار و ۳۱۶ پرونده که به کلانتری‌ها مراجعه شده، ۷۸ درصد منتهی به رضایت و سازش شده و به مرحله دادرسی نرسیده، گفت: در حوزه فضای مجازی و جرائم رایانه‌ای با افزایش ۲۷ درصدی وقوع مواجه هستیم که ۹۵ درصد جرائم کشف و پیگیری شده‌اند. مهم‌ترین جرائم شامل ۳۶ درصد حتک حیثیت، ۱۵ درصد مزاحمت شخصی، ۱۸ درصد برداشت غیرمجاز بانکی و ۲۷ درصد سایر جرائم می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۲ درصد جرائم در فضای مجازی انگیزه ضداخلاقی، ۲۲ درصد منافع مالی، ۲۰ درصد اختلاف نظر و مباحث شخصی، ۷ درصد هم تحت عنوان سرگرمی بوده است.

سردار اسحاقی خاطرنشان کرد: طی ۱۱ ماه نخست ۶۲۱ هزار و ۴۵۶ خدمات الکترونیکی در سامانه پلیس+۱۰ ارائه شده است. در حوزه سامانه ۱۹۷، سهم انتقاد از پلیس ۱۷ درصد و سهم شکایت از پلیس ۶ درصد بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد