گیلانیان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 31 May , 2020
فوریه 19, 2020 کد خبر : 77231 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

افزون بر یک میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند

افزون بر یک میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند

گیلانیان به گزارش ایرنا : مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری گیلان گفت: یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند.

سعید زاهدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه آماده شده، این تعداد صندوق های اخذ رای  ” با دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت” و “۳۴۵ شعبه سیار” در شهرها و روستاها در مناطق کوهستانی و صعب العبور برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: قریب  صد در صد فرآیندهای انتخابات اعم از ثبت، پیگیری و رصد انتخابات در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مکانیزه است.

به گفته وی در این دوره از انتخابات  احراز هویت رای دهندگان با استفاده از دستگاههای احراز هویت مکانیزه با اتصال آن لاین به سامانه ثبت احوال کشور به منظور ارتقای سلامت انتخابات و همچنین سرعت در فرآیند رای گیری  انجام می شود .

وی اضافه کرد: تمامی اقدامات مرتبط با فرآیندهای این دوره از  انتخابات از طریق سامانه جامع انتخابات کشور انجام می شود که این سامانه به صورت بخشی ، شهرستانی ، استانی و کشوری به ستاد انتخابات کشور به هم متصل هستند و تمامی مراحل  فرآیند انتخابات ثبت، پیگیری و رصد می شود.

وی  یکی از مهمترین کارهای کمیته فناوری اطلاعات را بررسی میدانی و رصد آنتن دهی دکل های ارتباطات سیار و همچنین تلفن ثابت در استان خواند و گفت: با توجه به اینکه شبکه مخابراتی به ستاد انتخابات کشور وصل شده ، مقدمات و زیر ساخت های لازم برای این امر مهیا شده است.

زاهدی گفت: پایش و آزمون میدانی به منظور اطمینان از پایداری مطلوب نیز انجام شده و در این انتخابات از نظر وضعیت و آمادگی در  زیر ساخت ها از سایر استان ها وضعیت مطلوب تری داریم .

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان بیان کرد: نزدیک به صد درصد شعب دارای پوشش ارتباطی و آنلاین هستند و  این امر در راستای ارتقای سلامت انتخابات انجام می شود.

 ۲ هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه آماده شده، این تعداد صندوق های اخذ رای  ” با دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت” و “۳۴۵ شعبه سیار” در شهرها و روستاها در مناطق کوهستانی و صعب العبور برنامه ریزی شده است.

یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند که ۹۱ هزار و ۹۹۸ نفر دختر و پسر نیز رای اولی ها را شامل می شود، در مجموع ۴۵ هزار نفر در این استان امر برگزاری انتخابات را برعهده دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری :

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم