گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژوئن 26, 2014 کد خبر : 28020 خبر ها

لاهوتی:

اقتصاد ایران باید در برابر تکانه های خارجی پایدار باشد

اقتصاد ایران باید در برابر تکانه های خارجی پایدار باشد

گیلانیان : عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ایران باید در برابر تکانه های خارجی مستحکم و پایدار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد لاهوتی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم و مسئولان شهرستان لنگرود فرهنگ سازی در جامعه را اولویت مهم دستیابی به اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: برای انجام هر کاری نخست باید فرهنگ آن را ایجاد کرد.

وی همچنین مولفه های الگوی اقتصاد مقاومتی را ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد کشور، بهبود شاخص های اقتصادی، افزایش بهره وری، عدالت و رشد اقتصادی ذکر کرد و اظهارداشت: تکانه های خارجی در حوزه اقتصاد همیشه برای نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران وجود خواهد داشت بنابراین تنها راهکار برون رفت از این معضل اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون بودجه سال ۹۳ در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین در راستای کاهش تورم به عدد ۲۵ درصد تنظیم شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشور باید از وابستگی نفت رهایی یابد، اظهارداشت: در گذشته مازاد درآمد نفتی به صندوق ذخیره ارزی واریز و امروز ۲۹ درصد از مجموع درآمد نفتی به حساب صندوق توسعه ملی تزریق و حق استفاده از این مبلغ را فقط بخش خصوصی دارد.

لاهوتی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی راهبرد برون رفت از مشکلات اقتصادی بوده و تحقق این امر در استان مستلزم شناسایی ظرفیت هاست.

وی اذعان داشت: برای استفاده بهینه و مطلوب از فرصت ها باید ظرفیت ها را به سرمایه گذاران معرفی و بستر لازم برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده فراهم کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی زمینه ساز مشارکت بیشتر فعالان اقتصادی و مردم در عرصه های اقتصادی است که این سیاست ها گامی هدفمند برای تحقق نظام اقتصاد اسلامی است.

وی در ادامه توجه به تولید داخلی و سرمایه ایرانی را یادآور شد و بیان داشت: در سیاست های اقتصاد مقاومتی بر نگاه ویژه به ظرفیت های درونی کشور تاکید شده و تکیه بر توان ملی به عنوان یک راهبرد اساسی مطرح است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی