گیلانیان
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday, 24 May , 2019
مرداد ۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 50929 خبر ها

رئیس اتاق اصناف ایران:

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردم محور است

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردم محور است

گیلانیان : رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر اهمیت راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی گفت: تا زمانیکه اقتصاد مردم محور نباشد، اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود.

علی فاضلی روز چهارشنبه در همایش ملی تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی در دانشگاه گیلان بیان داشت: نباید اقتصاد مقاومتی، فقط در حوزه شعار مطرح باشد بلکه باید کار عملی در این بخش صورت گیرد.

وی تولید محور شدن اقتصاد مقاومتی را نخستین هدف و از الزامات این راهبرد کلان دانست و افزود: بخش های تعاون، اصناف و بازرگانی امروز در کنار هم قرار گرفته اند و به کمک دولت آمده اند.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در عرصه قانون گذاری باید شاهد تحولاتی باشیم، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، قوانین مترقی و نظارت بر اجرای قانون را می طلبد.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری بدون اتکاء به بخش خصوصی توسعه نمی یابد، افزود: کار سیاست گذاری و نظارت، در دست مجلس است و نظارت بر اجرای قانون در قدرت اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون نیست.

فاضلی اضافه کرد: اتاق های اصناف، تعاون و بازرگانی، برای در کنار دولت و مجلس بودن، اعلام آمادگی کرده اند به شرط آنکه مردم محور شدن اقتصاد را از شعار به شعور تبدیل کنیم.

* ضرورت ورود فناوری های نوین به عرصه کسب و کار

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این همایش گفت: به منظور تغییر آهنگ رشد، نیاز به تغییر روش داریم و برای تحقق این امر، باید تولیدات مان دانش بنیان شوند.

پدرام سلطانی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و ضرورت توجه به آن ادامه داد: برای اقتصاد مقاومتی، هم باید بستر فراهم و هم محیط کسب و کار مساعد باشد.

وی با تاکید بر ضرورت مورد توجه قرار گرفتن بعد قانونی و مقررات در کسب و کار، خواستار شتاب در صدور مجوزهای مربوط به کسب و کار شد.

سلطانی همچنین اطاله دادرسی در نظام اقتصادی را یک جریان فرسایشی برای فعالان اقتصادی خواند و گفت: ما نیازمند سهولت و سرعت در نظام قضایی هستیم و باید سلامت اداری هم افزایش یابد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران کاهش تورم در سه سال اخیر توسط دولت را امری مثبت ارزیابی کرد و گفت: این دستاورد باید حفظ شود و برای قرار نگرفتن اقتصاد در فراز و نشیب مداوم، باید برنامه ریزی های درازمدت انجام شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت ورود فناوری های نوین به عرصه کسب و کار افزود: نتوانستیم خودمان را به سرعت با ذائقه مشتریان تطبیق دهیم و نیاز به طراحی اقتصادی برای رشد جهشی داریم.

سلطانی دانش بنیان کردن تولیدات را زمینه ساز جبران افت و خیزهای اقتصادی دانست و با اشاره به سهم اقتصاد کشاورزی در ایران بیان داشت: آن بخش از کشاورزی که پایدار مانده، بهره ور بوده و توانسته از فعالیت های روز استفاده کند.

وی با بیان اینکه مقاومتی کردن اقتصاد یعنی بتوانیم فرصت ها را شناسایی کنیم، سپردن کارها به بخش خصوصی را امری مهم و ضروری خواند.

همایش ملی تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی، امروز (چهارشنبه) با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق اصناف و اتاق تعاون در دانشگاه گیلان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz