گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
نوامبر 25, 2012 کد خبر : 15007 خبر ها

نماينده لنگرود در مجلي شوراي اسلامي :

الحاق رامسر و تنکابن به گیلان پیگیری می‌شود

الحاق رامسر و تنکابن به گیلان پیگیری می‌شود

 گیلانیان : مهرداد لاهوتی درباره انصراف نمایندگان از طرح سئوال از رئیس جمهور اظهار کرد: طبق قانون اساسی این حق نمایندگان است که اگر ضرورت داشته باشد از رئیس جمهور سئوال کنند و این به معنای این نیست که افرادی برایش مسایل حاشیه‌ای درست کنند.

وی با بیان اینکه قوه مقننه نمایندگان مردم هستند، افزود: آنهایی که در خانه ملت هستند به نیابت از مردم باید بتوانند از حقوق آنها دفاع کنند و رئیس جمهور نیز اعلام آمادگی کرده بودند که به تمام سئوالات پاسخ دهند و مقام معظم رهبری به مصلحت دانستند که در همین مقطع طرح سئوال متوقف شود و پس گرفتن تمام امضا‌ها نشانه ولایت‌پذیری مجلس‌نشینان است و مجلس ما یک مجلس قانون‌مند و آزاد بوده که در اطاعت از فرمان رهبری تعلل و تامل ندارند بلکه تبعیت خود را از این دستور نشان می‌دهد که نشانه همبستگی بین ملت و قوا است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس به معوقات چایکاران اشاره کرد و یادآور شد: بنده به اتفاق استاندار و نماینده مردم رودسر در جلسه‌ای مشترک با  معاون برنامه‌ریزی ریاست جمهوری به نتیجه رسیدیم که ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از ۳۰ میلیارد تومان تعهد دولت در هفته اخیر واریز شود و در صدد این هستیم  که بدهی مربوط به کارخانه‌داران نیز برطرف شود.

وی در باره مشکل واریز سرانه مدارس گفت: ما در شرایط تحریم اقتصادی هستیم و امروز جنگ اقتصادی بسیار سختی داریم که یک جنگ جدی است و اگر بتوانیم در کوتاه مدت از این مشکل گذر کنیم در طولانی مدت تمام اینها برای ما یک فرصت است.

لاهوتی ابراز کرد: مدیریت‌ها باید طبق شرایط جنگ اقتصادی حاکم انجام شود و امسال نیز باید با این شرایط  صرفه‌جویی کنند.

وی در باره وضعیت بندر چمخاله ابراز کرد: اعتبار اولیه بندر چمخاله ۶۳ میلیارد تومان و با ظرفیت ۳ میلیون تن است که سه دستگاه جرثقیل برای جابه‌جایی کالا خریداری شده است و مشکل حقوقی در مورد زمین به‌زودی برطرف می‌شود و امیدواریم که تا سال آینده حداقل یک میلیون تن آماده بهره‌برداری شود.

 نماینده مردم لنگرود در مجلس به موضوع افزوده شدن رودسر و املش به بخشی از مازندران بیان کرد: ما باید در صدد این باشیم که رامسر و تنکابن را به گیلان وصل کنیم و مردم آنها تمایل این کار را دارند.

وی نزدیک بودن فرهنگ دو شهرستان رامسر و تنکابن به گیلان را از دلایل پیگیری الحاق آنها عنوان کرد و یادآور شد: گیلان استان وسیعی نیست و امکان توسعه آن وجود دارد و خدمات‌دهی دو شهر رامسر و تنکابن به ویژه در بخش درمانی کاملا زیرپوشش گیلان هستند.

لاهوتی، مبادلات اقتصادی گیلان و دو شهر رامسر و تنکابن را از دلایل پیگیری الحاق ذکر کرد و افزود: مردم رامسر و تنکابن به شدت پیگیر مسئله الحاق هستند و ما نیز حمایت می‌کنیم.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • درود بر شما . گیلان باید به وجود افرادی مثل جناب لاهوتی افتخارکند .

  • مایه افتخار است که این موضوع مهم از سوی جناب لاهوتی به عنوان نماینده مردم لنگرود پیگیری می شود.اما من به عنوان یک رودسری از نماینده شهرم انتظار بیشتری دارم تا این مهم را دنبال نماید…
    البته به نظرم اگر از لنگرود تا تنکابن به یکدیگر ملحق شوند،بسیار بهتر و مایه توسعه و پیشرفت روز افزون شرق گیلان و غرب مازندران می شود ان شاء الله . . .

  • درود بر این مرد غیور گیلانی. مردم گیلان به وجود چنین افراد لایق و شایسته ای باید افتخار کنند .

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی