گیلانیان
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ Thursday, 26 November , 2020
اکتبر 20, 2020 کد خبر : 80037 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده مرزبانی ناجا :

الحاق شناور «حیدر» به ناوگان گیلان/ نیروهای مرزبانی چشمان بیدار حاکمیت هستند

الحاق شناور «حیدر» به ناوگان گیلان/ نیروهای مرزبانی چشمان بیدار حاکمیت هستند

گیلانیان : فرمانده مرزبانی ناجا گفت: نیروهای مرزبانی چشمان بیدار حاکمیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و امروز می توانیم به مردم این امید را بدهیم که امنیت پایدار و ثابتی در مرزها وجود دارد.

سردار احمدعلی گودرزی صبح امروز در حاشیه آیین رونمایی از الحاق شناور «حیدر» به ناوگان شناوری فرماندهی مرزبانی استان گیلان، در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: همه مراحل طراحی و ساخت شناور حیدر توسط جوانان برومند کشور و با همت سازمان دریایی وزارت دفاع انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های مهم شناور مذکور سامانه رانش و واترجتی است، افزود: این ویژگی منحصر به چند کشور دنیاست و هم اکنون توسط وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران ساخته و چندین فروند آن تحویل مرزبانی کشور شده؛ در این راستا امروز یک فروند از این شناور در گیلان رونمایی شد که ارج نهادن به تولید داخل است.

فرمانده مرزبانی ناجا، از الحاق دو فروند شناور تندرو کلاس خلیج فارس با سرعت ۵۳ گره دریایی خبر داد و گفت: این شناورها می توانند در عمق خلیج فارس و دریای خزر، در آب های سرزمینی و انحصاری ورود پیدا کرده و در تامین امنیت آب‌های سرزمینی اقدامات موثرتری انجام دهند.

گودرزی با اشاره به اینکه امروز یک روز بسیار باشکوه در بندر انزلی بود، تاکید کرد: مرزبانان و مرزنشینان با رژه دریایی وابستگی و پیوستگی خود با یکدیگر را به منصه ظهور گذاشتند و این اتفاق خوب و شیرین رژه مردم و مرزبانان در تولید امنیت می تواند نقش آفرینی کند.

وی در ادامه از مراحل آزمایشی سامانه کنترل و نظارت شناورها در دریای خزر خبر داد و تصریح کرد: در حال انجام مراحل آزمایشی این طرح هستیم و با بهره برداری از این سامانه می توانیم شناورهای متفرقه ای که در دریای خزر هستند، انضباط بخشی کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: ضمن اینکه اطلاع پیدا می کنیم چه تعداد شناور در دریا وجود دارد، کنترل و نظارت مرزبانان و دریابان ما در منطقه بر روی شناور های متفرقه که عمدتا برای صیادی و تفریح وارد آب می‌شوند مراقبت و امنیت بیشتری برقرار می شود.

گودرزی، با تاکید بر اینکه برای اولین بار این اقدام بومی‌سازی شده و در حال بهره‌برداری هستیم، گفت: امیدواریم در کوتاهترین زمان ممکن این سامانه هوشمند به همه ۲۷۰۰ کیلومتر مرزهای دریایی خود بدهیم که نظارت و کنترل مرزبانان نسبت به گذشته بیشتر شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز توان عملیاتی و گسترش نیروهای مرزبانی در ۸۷۵۵ کیلومتر مرزهای دریایی و خشکی بیشتر شده، تصریح کرد: نیروهای مرزبانی چشمان بیدار حاکمیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و امروز می توانیم به مردم این امید را بدهیم که امنیت پایدار و ثابتی در مرزها وجود دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: البته این امنیت به خاطر تلاش ارزنده همکاران ما در مرزهای کشور همچنین پشتیبانی مرزنشینان است که اعتقاد داریم مرزنشینان مرزیاران افتخاری ما هستند و از این طریق است که می توانیم امنیت پایدار و توسعه یافته را به ارمغان بیاوریم.

گودرزی تصریح کرد: در حال حاضر امنیت ثابت و امیدبخش است و در این اتفاقات اخیر پیش آمده در کشورهای همسایه مرزبانان ما به نحو شایسته به وظیفه خود عمل کردند و به مردم امید می‌دهیم که اجازه هیچگونه عرض اندام توسط اشرار و معاندین و گروهک‌های ضد انقلاب را نخواهیم داد و تا امروز به همین شکل بوده است.

وی تاکید کرد: امروز با هوشمندسازی مرز و اقدامات الکترونیک و سیستم های الکترونیکی و اپتیکی و پهپادی که در اختیار مرزبانان قرار گرفته امنیت رو به صعود و پایدار را در مرزهای کشور شاهد هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

زندگی مردم در حریم تالاب انزلی با مشکل مواجه شده است

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

زندگی مردم در حریم تالاب انزلی با مشکل مواجه شده است

کدام وزیری با چنین یافته‌هایی می‌تواند بخش سلامت را اداره کند؟

انتقاد وزیر بهداشت از روند تحقیقات نظام سلامت؛

کدام وزیری با چنین یافته‌هایی می‌تواند بخش سلامت را اداره کند؟

میلا امام زمان (عج)مبارک