گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
نوامبر 10, 2013 کد خبر : 22358 خبر ها

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان :

امام حسین(ع)کرامت انسانی را در فریضه امر به معروف به نمایش گذاشت

امام حسین(ع)کرامت انسانی را در فریضه امر به معروف به نمایش گذاشت

گیلانیان :  حجت الاسلام ˈ جمال یاریˈ روز شنبه در همایش مساجد ، هیات های مذهبی ، اتحادیه ها و اصناف ویژه هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود : حضرت زینب ( س ) نیز در سخنانش در مقابله با یزید ، بدون هیچ گونه بی احترامی و اهانتی یزید را با آنچه در آیه های قرآن برای فاسدان ذکر شده، تطبیق می دهد .

وی این فرهنگ کرامت انسانی در فضای لسانی متاثر از کردار حضرت ابا عبدااله الحسین( ع ) را از افتخارات دین مبین اسلام دانست و گفت : از این فرهنگ باید در ابعاد مادی و معنوی استفاده شود .

وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر دارای ملزوماتی است ، اظهار کرد : فریضه امر به معروف و نهی از منکر اول باید از خود انسان شروع شود .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با بیان این که همه فضائل از نظر عبادی ، اخلاقی ، خانوادگی و … در پیامبران وجود داشته که خود به عنوان اسوه و الگو برای جامعه قرار گرفتند ، تصریح کرد : اگر ما مقید به معروف نباشیم نمی توانیم آمر به معروف باشیم و برای ناهی بودن باید خودمان منهیات را به خوبی رعایت کنیم .

حجت الاسلام یاری امر به معروف و نهی از منکر را به رعایت بهداشت تشبیه و با تاکید بر ضرورت انجام آن همچون بهداشت فردی گفت : همان طور که با عدم رعایت بهداشت فردی ، افراد بیمار شده و در صورت عدم علاج ، بیماری به تمامی بدن سرایت می کند و فرد را از بین می برد و حتی ممکن است ناقل به افراد دیگر نیز باشد ؛ اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام نشود ، این امر در بعد اجتماعی و زندگی فردی افراد نفوذ می کند و عواقب سوئی را نیز در جامعه می گذارد .

وی امر به معروف را نظارت همگانی تعبیر و اظهار کرد : از این رو ، همه افراد جامعه موظف به انجام این فریضه مهم هستند .

حجت الاسلام یاری گفت : آمر و ناهی باید همچون آیینه باشند که معایب را بدون بزرگنمایی و همان طور که هست به مومن دیگر گوشزد کنند.

وی پایبندی آمران و ناهیان به آنچه تذکر می دهند، عدم تبعیض در برخورداری افراد با موقعیت اجتماعی یا فرودست در تذکر را از دیگر شرایط آمران به معروف و ناهیان از منکر عنوان کرد.

وی نگه داشتن حرمت و شأن افراد را از ضرورت های امر به معروف و نهی از منکر خواند و گفت: تذکر امر به معروف و نهی از منکر همچون شکری است که اگر یکباره در حلق کسی بریزند، خفه خواهد شد و در صورتی که اگر به صورت محلول و طعم مطبوع به آن داده شود شربتی گوارا می شود .

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بسیاری از منکرات در عرضه محصولاتی همچون لباس، نوشت افزار و لوازم ضروری عرضه می شود ، از مسوولان و دست اندرکاران خواست تا جلوی ترویج منکرات در جامعه گرفته شود.

همایش مساجد ، هیات های مذهبی ، اتحادیه ها و اصناف ویژه هفته امر به معروف و نهی از منکر امروز با حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر این اقشار با همت ستاد تشکل های مردمی احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی