گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژوئن 3, 2012 کد خبر : 9454 خبر ها

آيت الله مقتدائي :

امام خمینی (ره ) پرچمدار اسلام ناب محمدی در دنیا است

امام خمینی (ره ) پرچمدار اسلام ناب محمدی در دنیا است

مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران ، امام خمینی (ره) با شرکت جمع کثیری از مردم ولایتمدار گیلان ، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، علما و اقشار مختلف در مصلای رشت برگزار شد .

آیت‌الله مرتضی مقتدایی به عنوان سخنران این مراسم با تبریک میلاد جواد الائمه به ماه شریف رجب و مراسم معنوی اعتکاف به عنوان یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت :

دشمنان انقلاب اسلامی و استکبار جهانی که بر اثر هدایت های معمار کبیر انقلاب با تحمیل جنگ و تحریم ها و انواع دسیسه ها نتوانسته بود متحرک انقلاب را متوقف کند تصور می کرد با رحلت امام ( ره) جنگ قدرت در کشور آغاز و این نظام خود به خود ساقط می شود .

رئیس حوزه های علمیه کشور  گفت : جنگ تحمیلی تازه تمام شده بود و علیرغم اینکه هیچ تضمینی برای آغاز دوباره جنگ تحمیلی وجود نداشت اما امام راحل هیچ خطری را برای نظام و انقلاب احساس نکرد و همانظور که در وصیت نامه الهی خویش آورده است ‘با قلبی آرام و ضمیری مطمئن به دیار باقی شتافت و آزادگان جهان را به سوک نشاند .

وی انتخاب مقام معظم رهبری را یک الهام الهی برای اعضای خبرگان رهبری دانست و گفت : خبرگان رهبری به این نتیجه رسیدند که مدیریت، شجاعت مقام معظم رهبری همانند امام (ره) است که می تواند کشتی انقلاب را از میان طوفان ها به سلامت به ساحل برساند که امروزه مثل خورشید در جهان می درخشد و مردم ایران به عنوان پرچمدار اسلام در دنیا شناخته شده است .

وی با اشاره تشرف اقشار تحصیلکرده های دنیا به اسلام گفت : بیداری اسلامی در جهان اسلام از برکات انقلاب و آرمان امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری است که ایران مثل کوه استوار در برابر جبهه کفر ایستاده است .

  وی در پایان به تقویت حوزه‌های علمیه در استان‌ها اشاره کرد و افزود : شورای علمی حوزه ها در ۲۷ استان با انتخاب افراد مورد اعتماد و صاحب صلاحیت علمی تشکیل شده و ما تلاش داریم برای ۳۰ هزار مسجد کشور که امام جماعت ندارد و خالی از روحانی است روحانی تربیت نماییم و این مهم برای این است که جمعیت ایران در افق ۱۴۰۴ به ۱۰۰ میلیون نفر می‌رسد و باید از همین الآن برای برطرف کردن نیاز های دینی کشور روحانی تربیت شود .

در پایان این مراسم شرکت کنندگان مراسم به عزاداری پرداختند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی