گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
اکتبر 5, 2012 کد خبر : 13018 خبر ها

امام جمعه رشت:

امروز باید بیش از همیشه بر داشته های ملی تکیه کرد

امروز باید بیش از همیشه بر داشته های ملی تکیه کرد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت تاکید کرد: امروز بایستی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ‘ اقتصاد مقاومتی ‘، بیش از همیشه بر استفاده از داشته ها و تولیدات ملی تکیه کرد.

آیت الله ‘زین العابدین قربانی’ در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت افزود: بالا رفتن قیمت ارز دلایل متعددی دارد که بایستی به صورت ریشه ای بررسی شود؛ اما نباید در این راه خواسته دشمن، ایجاد نفاق در جامعه، را فراموش کرد و اجازه داد سوء استفاده گران مردم را مضطرب نمایند.  وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای پول و مادیات شکل نگرفت بلکه در راه خدا و انقلاب بزرگانی چون؛ چمران، رجایی ،باهنر، بهشتی ، بابایی و …به شهادت رسیدند و نباید اجازه داد خون آنان پایمال شود.

وی، با بیان اینکه نباید تنها دولت را مقصر دانست ،تصریح کرد: بایستی بجای اینکه یکدیگر را هدف قرار دهیم، مراقب بود و اهداف دشمن را نشانه رفت تا نتواند با نقشه های شوم به خواسته های پلید خویش دست یابد.

آیت الله قربانی در ادامه با اشاره به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) از سوی دشمنان افزود: هنوز اعتراض به اهانت به پیغمبراسلام (ص) در جهان ادامه دارد و مردم مسلمان نمی توانند این توهین را که در سایه آزادی آمریکایی شکل گرفته را تحمل نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش به بسیج دشمن علیه کشور سوریه پرداخت و افزود: سوریه پایگاه مقاومت است و اگر آسیب ببیند کشورهای منطقه آسیب می بینند.

وی اظهار امیدواری کرد: سفر معاون اول رئیس جمهور کشورمان به ترکیه برای حل مسایل به صورت عاقلانه در برخورد با سوریه مثمر ثمر واقع شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه پیغمبر اکرم (ص) از وجود منافقان در بین مسلمانان بیمناک بودند، افزود: همه بایستی مراقب وجود منافقان در جامعه باشند.

آیت الله قربانی افزود: منافقان بودند که دانشمندان هسته ای و ۱۲هزار نفر از عالمان ، فرهیختگان ، مبتکران و … را به شهادت رساندند و امروز در دامان آمریکا جای گرفتند.

وی ،همچنین به ۱۷مهرماه روز کودک اشاره کرد و افزود: حقوق کودکان در اسلام بسیار محترم شناخته شده در حالی که کودکان در غرب در خانواده های متلاشی رشد می یابند.

وی ،اظهار کرد: بایستی مراقب بمباران فرهنگی خانواده ها از سوی ماهواره ها بود و بیش از همیشه فرزندان صالح را تحت تعلیم و تربیت پدران و مادران و در محیط سالم و اسلامی پرورش ، و تحویل جامعه داد.

آیین عبادی سیاسی نمازجمعه رشت با حضور و استقبال زنان و مردان نمازگزار در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی