گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
سپتامبر 27, 2020 کد خبر : 79866 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حجاب خلاصه نمی‌شود

امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حجاب خلاصه نمی‌شود

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان با تاکید بر مشارکت اندیشمندان برای ترویج ارزش‌های اسلامی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها در عفاف و حجاب خلاصه نمی‌شود.

آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به عمر کوتاه انسان و نحوه استفاده از عمر اظهار داشت: بنا به فرموده ائمه اطهار(ع) کسی‌که در این دنیا به‌دنبال خیر و نیکی باشد در آخرت نیز خیر می‌بیند اما بدی‌ و منکرات، پشیمانی‌ به‌همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به ضرورت ارائه‌ راهکارها و مشارکت اندیشمندان جامعه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و ابراز داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها در عفاف و حجاب خلاصه نمی‌شود بلکه این فریضه به تمام بخش‌های جامعه مربوط می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی در راستای ترویج معروف‌ و جلوگیری از منکرات در جامعه، خواستار همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های استان با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان شد و افزود: در جلسات فرهنگ و عمومی استان نیز باید
راهکارها و مشکلاتی که در بستر آن‌ها منکرات شکل می‌گیرند مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن امروز بسیاری از مسائل اولیه اسلامی را هدف گرفته است خاطرنشان کرد: امروز هیچ جایی از دنیا نیست که با ادیان توحیدی و احکام اسلامی آشنایی نداشته باشند اما بسیاری از آنها همواره این مسائل را رعایت نمی‌کنند و به‌نوعی مقصر هستند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان تصریح کرد: در دانشگاه‌ها، اقدامات و حرکت‌هایی برای ترویج مسائل اسلامی انجام شده اما بعضی مواقع این اقدامات دیده نمی‌شود لذا در این گونه مسائل نیازمند وحدت رویه بین روسای دانشگاه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ما مامور به انجام تکلیف هستیم گفت: گروهی از طلاب، گروه‌های جهادی، دانشگاهیان و روسای دانشگاه‌ها به سازمان‌ها و بخش‌های مختلف جامعه ورود کنند و علل و عوامل عدم رعایت حجاب و مسائل اسلامی را بررسی و راهکارهای مناسب ارائه دهند البته در این حوزه، ابتدا از خود آغاز کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان نیز در این جلسه استفاده از شیوه‌نامه‌های عفاف و حجاب و ارزیابی میزان‌ مقبولیت آن‌ها در جامعه را متذکر شد و اظهار داشت: امروز در حوزه عفاف و حجاب نیازمند ایجاد مقبولیت اجتماعی هستیم همانطور که پیامبراکرم(ص) اقدام به عرفی‌سازی ارزش‌های اسلامی در جامعه کردند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمزه خلیلی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از نظریات کارشناسان علوم تربیتی در حوزه عفاف و حجاب گفت: در جلسات فرهنگ عمومی استان باید از کارشناسان علوم تربیتی بهره گیریم اما متاسفانه کارشناسان علوم تربیتی در این جلسات حضور ندارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی