گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
دسامبر 25, 2011 کد خبر : 5094 خبر ها

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت:

امسال عملیات ساخت کارخانه خودروسازی گیلان آغاز می‌شود

امسال  عملیات ساخت کارخانه خودروسازی گیلان آغاز می‌شود

گیلانیان : محمد حسین اصغریان ظهر امروز در جلسه صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اجرای مصوبات این حوزه، اظهار داشت: در سه سفر هیئت دولت به گیلان تعداد ۵۷ مصوبه برای بخش صنعت، معدن و تجارت به تصویب رسید که تاکنون حدود ۶۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است.وی، مهم‌ترین مصوبات اجرا شده در حوزه تجارت را احداث چند سیلوی ذخیره‌سازی گندم و نیز تعمیرات و تجهیز سیلوی ۱۲۰ هزار تنی گندم استان عنوان کرد. این مسئول افزود: احداث و تجهیز نمایشگاه بین‌المللی استان و احداث وتکمیل پروژه پایانه گل وگیاه نیز از جمله مصوبات در دست اجرای سفرهای استانی هیئت دولت بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم شاهد سرعت گرفتن مطلوب اجرای این پروژه‌ها باشیم.
اصغریان درباره مصوبات حوزه صنعت و معدن، خاطرنشان کرد: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی لاهیجان، صومعه‌سرا، سیاهکل، بندر انزلی، لوشان و تالش، ارائه پیشنهاد برای نحوه حمایت از احداث صنایع طبقاتی از جمله مهم‌ترین مصوبات حوزه صنعت و معدن بود که اجرایی شده است.وی، تکمیل چند طرح ملی و اختصاص ۷۰۰ هکتار از زمین‌های شرکت سفیدرود برای احداث شهرک صنعتی رشت را نیز از دیگر مصوبات مهم و اجرا شده در بخش حوزه صنعت و معدن ذکر کرد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: ساخت کارخانه خودروسازی در گیلان به همراه احداث شهرک صنعتی صنایع پیشرفته و نیز احداث تصفیه خانه فاضلاب در چند شهرک صنعتی در استان از مصوبات دور سوم سفر هیئت دولت به استان بوده که مقدمات اجرای آنها فراهم شده و عملیات اجرایی آنها در سال جاری آغاز می‌شود.وی همچنین راه‌اندازی ششمین کارخانه تولید آب معدنی در استان را از جمله اقدام‌های سازمان مذکور بیان کرد و اذعان داشت: این کارخانه در آبان امسال در شهرستان رودبار راه‌اندازی شده است.
اصغریان یادآور شد: با بهره‌برداری از این کارخانه ظرفیت تولید آب معدنی در استان بالغ بر ۲۹۰ میلیون لیتر در سال شده است. به گفته وی، کارخانه آب‌ معدنی در زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع و زیربنای ۳ هزار مترمربع در رودبار راه‌اندازی شده و قادر است سالانه ۱۸ میلیون تن آب معدنی تولید و بسته‌بندی کند. این مسئول خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی این کارخانه بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ۴۰ نفر نیز در آن به صورت مستقیم شاغل شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی