گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
سپتامبر 21, 2014 کد خبر : 29939 خبر ها

کوچکی نژاد:

امسال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای راه های روستایی رشت اختصاص یافت

امسال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای راه های روستایی رشت اختصاص یافت

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار از تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ و ماده ۱۰ حوادث برای راه های روستایی این شهرستان اختصاص یافته است.

جبار کوچکی نژاد شامگاه شنبه در بازدید از راه های روستایی شهرستان رشت افزود: از مجموع هزار و ۲۵۹ کیلومتر راه روستایی این شهرستان فقط ۵۰۰ کیلومتر یعنی کمتر از ۵۰ درصد از نعمت آسفالت بهره مند هستند.

وی همچنین اظهارداشت: گسترش راه های روستایی با توجه به افزایش ضریب رفاه روستائیان، حمل و نقل آسان، تقویت گردشگری و کشاورزی از اولویت های توسعه شهرستان رشت است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه توسعه روستاها در رشد و اعتلای میهن عزیز اسلامی گفت: توسعه روستایی یکی از پایه های اولیه و مهم توسعه ملی محسوب می شود و در این رابطه توجه به زیرساخت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 وی افزود: در روستاها عوامل و منابع ارزشمندی اعم از عوامل انسانی، منابع طبیعی و اقتصادی به عنوان ذخایر استراتژیک کشور وجود دارند که در پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.

کوچکی نژاد یکی از مهمترین عوامل توسعه روستایی در شهرستان را توسعه شبکه راه ها عنوان کرد و اذعان داشت: توسعه و گسترش راه های روستایی می تواند بر تعالی شهرستان در عرصه های گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن موثر و تاثر گذار باشد.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون دولت مکلف است به منظور بهبود وضعیت روستاها اقدامات لازم را در عرصه های سیاست گزاری، برنامه ریزی، نظارت و راهبرد به عمل آورد که یکی از مهمترین این عرصه ها توجه به توسعه شبکه راه های روستایی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گسترش و ارتقای وضعیت راه های روستایی را یکی از عوامل رشد مناطق روستایی ارزیابی کرد و افزود: با برنامه ریزی دقیق باید برای توسعه زیرساخت راه های روستایی در شهرستان گام برداشت و از این طریق ضمن افزایش رفاه حال ساکنان روستاها، زمینه را برای پیشرفت مناطق روستایی فراهم آورد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان رشت در بخش آب روستایی با بحران مواجه است، یادآورشد: این شهرستان پائین ترین شاخص آبرسانی روستایی را در سطح استان و حتی کشور دارد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی