گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 25, 2016 کد خبر : 48004 خبر ها

امضای تفاهمنامه سرمایه‌گذاری برای پرورش ماهیان خاویاری در گیلان

امضای تفاهمنامه سرمایه‌گذاری برای پرورش ماهیان خاویاری در گیلان

گیلانیان :  رئیس بنیاد مستضعفان از امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری در بخش ماهیان خاویاری و پرورش ماهی در قفس در گیلان خبر داد.

محمد سعیدی کیا عصر یکشنبه در مراسم اعطای سند روستایی در قاسم آباد علیا بخش چابکسر شهرستان رودسر گفت: با امضای این تفاهم نامه مشترک بین استانداری گیلان، شیلات استان و بنیاد مستضعفان، سرمایه گذاری در بخش ماهیان خاویاری و پرورش ماهیان در قفس ابتدا با پنج واحد اجرایی می شود که امیدواریم که بتوانیم در آینده نزدیک تعداد واحدها را افزاش دهیم.

وی افزود: طبق این تفاهم نامه، به هر واحد با ظرفیت ۲۰ تن تا ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات با یارانه پنج درصدی از سوی استانداری و پنج درصدی از سوی بنیاد مستضعفان در راستای کمک به مناطق محروم و راه اندازی کسب و کار خرد و کوچک اعطا می شود.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در سال ۹۵ برای راه اندازی کسب و کار خرد در استان های گیلان، مازندران و گلستان ۲۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد که در صورت فراهم بودن شرایط کاری، این آمادگی در بنیاد مستضعفان وجود دارد که بر میزان تسهیلات بیافزاید.

سعیدی کیا اظهار کرد: در سال گذشته ۱۰ هزار واحد سند روستایی صادر شد و تا پایان سال جاری، سه هزار سند روستایی دیگر واگذار می شود.

مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان نیز در ادامه این مراسم گفت: تا پایان امسال، سه هزار جلد سند روستایی به افراد واجد شرایط تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد، سالمندان و اقشار کم درآمد و جامعه هدف در شهرستان رودسر و املش واگذار می شود.

حسن کاری به تعیین تکلیف اراضی بنیاد علوی و واگذاری رایگان املاک روستاییان در روستای قاسم آباد علیا بخش چابکسر اشاره و بیان کرد: به منظور محرومیت زادیی تعداد ۵۰۰ سند مالکیت به مساحت ۱۳۲ هزار متر به روستاییان به صورت رایگان واگذار می شود.

وی ارزش ریالی این املاک را ۱۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد