گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
فوریه 3, 2016 کد خبر : 45559 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان عنوان کرد

املاک، اسناد و مواد مخدر ریشه ۷۰ درصد پرونده‌های قضایی گیلان

املاک، اسناد و مواد مخدر ریشه ۷۰ درصد پرونده‌های قضایی گیلان

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: ریشه مستقیم و غیر مستقیم پرونده‌های قضایی گیلان در سه موضوع املاک، اسناد و مواد مخدر است.

احمد سیاوش‌پور بعد از ظهر امروز در دیدار با فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به پیوستگی انجام فعالیت‌های پلیس و دستگاه قضایی اظهار کرد: امنیت کشور مرهون تلاش تمام کسانی است که مسئولیت حفظ امنیت در جامعه و مرزهای کشور را به عهده دارند.

وی بر همکاری و همدلی ماموریت‌های پلیس و دستگاه قضایی تاکید کرد و افزود: به سرانجام رساندن سالانه ۵۰۰ هزار پرونده حقوقی و جزایی اقدام ساده‌ای نیست.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه اجرای عدالت و قضاوت امری دشوار و سخت است، تصریح کرد: فعالیت پلیس و دستگاه قضایی با همدلی و تعاملی که وجود دارد، مکمل همدیگر است.

سیاوش‌پور ریشه مستقیم و غیر مستقیم ۷۰ درصد از پرونده‌ها را در مورد املاک، اسناد و مواد مخدر خواند و بیان کرد: بیشتر جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی در مورد سه موضوع مذکور است.

*دفاع از حق مردم رسالت پلیس است

فرمانده انتظامی گیلان نیز در دیدار مذکور بر ارتقای امنیت موجود در جامعه تاکید کرد و گفت: رویکرد نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انجام وظایف به نحو مطلوب است.

سردار محمدرضا میرحیدری خواستار حساسیت بیشتر در اجرای قانون شد و افزود: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود پاسخگوی حجم ماموریت و تراکم کاری پلیس نیست.

وی با بیان اینکه اگر حمایت دستگاه قضایی نباشد پلیس در انجام ماموریت‌ها با مشکل مواجه می‌شود، تصریح کرد: ورود سالانه ۵۰۰ هزار پرونده به چرخه کار پلیس و دستگاه قضایی نشان‌دهنده فعالیت گسترده و طاقت‌فرسای این دستگاه‌ها است.

فرمانده انتظامی گیلان دفاع از حق مردم را رسالت پلیس و دستگاه قضایی خواند و بیان کرد: پلیس و دستگاه قضایی باید با جدیت بیشتر مطالبات مردمی را محقق کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی