گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
اکتبر 9, 2016 کد خبر : 53192 خبر ها

امنیت استان در سطح مطلوبی است

امنیت استان در سطح مطلوبی است

گیلانیان : رییس کل دادگستری گیلان امنیت استان را در سطح مطلوبی اعلام کرد و آن را نتیجه تعامل و همکاری فی ما بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و سایر نهاهای متولی عنوان کرد.

سیاوش پور در نشست با فرمانده نیروی انتظامی گیلان و افسران عالی رتبه استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان،تامین امنیت را از نیازهای مردم دانست و اظهار کرد:تدبیر و برنامه ریزی در نیروی انتظامی حاکی از درایت و مدیریت در تمامی مجموعه های این سازمان است.

وی تصریح کرد:یکی از مهم ترین مسائلی که مردم از قوه قضائیه انتظار دارند کاهش اوقات دادرسی،سرعت و کیفیت اتقان آرا ء قضایی است و دستگاه قضایی استان نیز در راه نیل به این اهداف تلاش مضاعف دارد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه ما به نسبت تعداد پرونده ها سرعت بالایی در رسیدگی داریم، توجه به امنیت از اولویت های کاری دستگاه قضایی است.

سیاوش پور با بیان اینکه در ارزیابی سالانه ای که در قوه قضائیه صورت می گیرد دستگاه قضایی استان در بسیاری از شاخص ها جزء برترین استان ها شناخه شده است گفت: علیرغم حجم زیاد پرونده وارده، همکاران قضایی و اداری با تمام توان در ارائه خدمت به مردم تلاش می نمایند.

وی با یادآوری اینکه تعامل مناسبی بین پلیس و دستگاه قضایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۲۱ هزار پرونده در اجرای احکام دادگستری استان گیلان وجود دارد که ۱۰ هزار آن در حال اجرا است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان امنیت استان را در سطح مطلوبی اعلام کرد و آن را نتیجه تعامل و همکاری فی ما بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و سایر نهاهای متولی عنوان کرد.

سیاوش پور همچنین صیانت از حقوق بیت المال را از وظایف دستگاه قضایی ذکر کرد و گفت:معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری می تواند با همکاری نیروی انتظامی در این مقوله به نتایج مطلوب تری دست یابد.

وی دستگاه قضایی را حافظ حقوق بیت المال عنوان کرد و افزود: هیچ توسعه ای بدون حفظ محیط زیست شایسته نیست و قوه قضائیه با متصرفین و متجاوزین به اراضی ملی، سواحل و جنگل ها برخورد قانونی لازم را انجام خواهد داد.

این مقام ارشد قضایی توجه به بهداشت و سلامت مردم را ضروری دانست و اضافه کرد:مسئولین نسبت به آلودگی شهر و خطرات و معضلات آلاینده های محیطی حساس بوده و احساس مسئولیت بیشتری کند.

وی مراجع قدرت اعم از قوه قضائیه،نیروی انتظامی،ارتش،سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و … را شاخصه مسیر سالم و ناسالم حکومت دانست و گفت:سلامت و تواضع این نیروها نشانه ثبات و پایداری حکومت ها است.

سیاوش پور در پایان با ابراز گلایه از استاندارد نبودن و حجم زیاد ترافیک و تردد مسافران در استان خاطرنشان کرد:روزانه شاهد تصادف تعداد زیادی از همشهریان هستیم که منجر به فوت و صدمات بدنی آنان می شود و باید راهکارهای عاجلی را در جهت کاهش تلفات مالی و انسانی این معضل توسط مسئولین امر اندیشیده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد