گیلانیان
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ Saturday, 10 December , 2022
فوریه 11, 2016 کد خبر : 45807 خبر ها

امیر دریادار سیاری:

امنیت مرزهای آبی ایران در منطقه تأمین است

امنیت مرزهای آبی ایران در منطقه تأمین است

گیلانیان : فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: گسترش فعالیت نیروی دریایی در منطقه موجب برقراری امنیت در مرزهای آبی شده است.

حبیب‌الله سیاری بعد از ظهر امروز در حاشیه سفر به این شهرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد اظهار کرد: امروز علم نیروی دریایی گسترش یافته و ماموریت‌های خود را در راستای تامین منافع ملی انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز دو ناوگروه نیروی دریایی ارتش در آب‌های اقیانوس هند مشغول گشت‌زنی هستند، تصریح کرد: نیروی دریایی در شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه تسلط کامل دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، گسترش فعالیت نیروی دریایی در منطقه را موجب برقراری امنیت در مرزهای آبی دانست و خاطرنشان کرد: توسط نیروی دریایی ایران به ۲۵ فروند کشتی کشورهای دیگر در دریا کمک شده است.

وی وضعیت منطقه خلیج عدن به دلیل قابلیت گردشگری دریایی آن را حائر اهمیت خواند و گفت: نیروی دریایی ایران در این منطقه امنیت کامل را برقرار کرده است.

سیاری اسکورت حدود ۳ هزار کشتی تجاری و نفکتش جمهوری اسلامی ایران با کمک نیروی دریایی را از اقدام‌های مهم این نیرو عنوان کرد و یادآور شد: امروز نیروی دریایی در بعد تجهیزات، تاسیسات و نیروی انسانی به خودکفایی رسیده است.

وی تجهیزات نیروی دریایی را مناسب با شرایط دریانوردی روز دانست و خاطرنشان کرد: در غیر این صورت نمی‌توانیم مقتدرانه در آب‌های آزاد حضور داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران ساخت انواع ناوهای موشک‌انداز و ناوشکن‌ها از جمله دماوند را نشانه خودکفایی ایران در این زمینه دانست و متذکر شد: از نظر تربیت نیروی انسانی روی پای خود ایستاده‌ایم و اکنون تمام تجهیزات نظامی ما توسط دانشمندان و صنعتگران توانمند ایرانی ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی