گیلانیان
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 5 April , 2020
ژانویه 13, 2020 کد خبر : 76751 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

بحران در مرکز استان گیلان؛

امکان تردد خودروهای آتش‌نشانی در ۱۵۰۰ کوچه شهر رشت وجود ندارد

امکان تردد خودروهای آتش‌نشانی در ۱۵۰۰ کوچه شهر رشت وجود ندارد

گیلانیان : امکان تردد ماشین‌آلات سنگین آتش‌نشانی شهرداری در هزار و ۵۰۰ کوچه شهر رشت به علت تنگ بودن عرض معبرهای آن‌ها وجود ندارد.

بافت شهر رشت حلزونی بوده و با وجود ساخت و سازها و طرح‌های بازآفرینی شهری که هم‌اینک در آن در حال انجام است شهری قدیمی محسوب می‌شود از طرف دیگر وجود هزار و ۵۰۰ کوچه کم‌عرض که امکان خدمات‌رسانی در مواقع بحران را مشکل می‌کند از دیگر معضلات عدیده آن محسوب می‌شود.

علاوه بر این هزار و ۵۰۰ کوچه‌ای که سازمان آتش‌نشانی از آن‌ها نام برده است تعداد بسیار زیادی کوچه هم در رشت وجود دارد که نه‌تنها ماشین‌آلات سنگین خدمات‌رسان نمی‌توانند در آن‌ها تردد کنند بلکه حتی اجرای طرح خرید و بکارگیری تجهیزات نیمه‌سنگین آتش‌نشانی هم قادر به حل مشکل ساکنان آن‌ها در مواقع بحرانی نیست.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی رشت صبح امروز در جمع خبرنگاران تهیه لیستی از کوچه‌های شهر رشت که عرض معبر آن‌ها کمتر از ۶ متر است را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده میدانی، چیزی حدود هزار و ۵۰۰ کوچه در شهر رشت وجود دارد که ماشین‌آلات سنگین آتش‌نشانی قادر به تردد در آن‌ها نیستند.

بابک رمضانی از تمهیدات ویژه اندیشیده شده سازمان آتش‌نشانی برای خدمات‌رسانی به ساکنان این کوچه‌ها خبر داد و تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از سال ۹۵ تاکنون خرید خودروهای نیمه‌سنگین آتش‌نشانی را که می‌توانند در کوچه‌های کم‌عرض تردد کرده و خدمات‌رسانی کنند را در دستور کار قرار دادیم.

وی خریداری ۱۱ دستگاه ماشین‌آلات نیمه‌سنگین با کمک و همکاری مجموعه شهرداری و تجهیز سازمان آتش‌نشانی شهر رشت به این تجهیزات را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در حال حاضر هر کدام از این دستگاه‌ها در ایستگاه‌های مختلفی از شهر رشت مستقر شده‌اند تا خدمات لازم را به مردم در زمان وقوع حادثه ارائه دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی رشت با بیان اینکه علاوه بر هزار و ۵۰۰ کوچه کم عرض در تعدادی از کوچه‌های این شهر نیز به هیچ عنوان امکان تردد خودروهای نیمه‌سنگین آتش‌نشانی وجود ندارد افزود: برای این مناطق هم برنامه‌ریزی کردیم تا جهت مقابله با بحران آتش‌سوزی، از طریق انجام لوله‌کشی امدادرسانی لازم انجام شود.

رمضانی با تأکید بر اینکه ممیزی کوچه‌های کم‌عرض و قدیمی رشت در دستور کار قرار دارد و مکاتبات زیادی در این باره با شهرداری‌های مناطق مختلف انجام شده گفت: در رابطه با بحث پایان کار و رعایت ضوابط ایمنی ساختمان نیز جلسات خوبی در فرمانداری رشت و اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شده است.

وی جدی گرفتن بحث آموزش به مردم و شهروندان جهت مقابله مؤثر، جدی و سریع با بحران‌های احتمالی با هدف کاهش میزان خسارات و آسیب‌ها را در شهر رشت لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی شهر رشت به عنوان مجموعه‌ای پیشرو در بحث آموزش همگانی آمادگی نقش‌آفرینی بیشتر در این زمینه را دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان:

بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد

اعلام نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای

رئیس سازمان چای کشور:

اعلام نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان:

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

شیب ابتلا به کرونا در گیلان نزولی شد

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

شیب ابتلا به کرونا در گیلان نزولی شد

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی