گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 11, 2016 کد خبر : 44950 دسته‌بندی نشده

امیدواریم روزی برسیم که مردم دغدغه معالجه خودشان را نداشته باشند

امیدواریم روزی برسیم که مردم دغدغه معالجه خودشان را نداشته باشند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : از این نعمت بزرگ سلامت که در دولت کریمه بیش از پیش نصیب مردم ایران شده و می شود تشکر می کنم.

آیت الله قربانی در دیدار با مهندس طاهر موهبتی ، معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت و هیئت همراه گفت : من خاطره بدی از محرومیت درمان و دارو و امکانات پزشکی دارم زیرا مرحوم پدرم چهل ساله بود که به یک بیماری مبتلا شد و در آن زمان نه امکان بردنش برای معالجه برای ما وجود داشت و نه امکان مداوایش در لاهیجان فراهم بود از این رو شش ماه زمینگیر شد و فوت کرد . این خاطره همیشه مرا رنج می دهد .

وی ادامه داد : در آن زمان نه مردم توان مداوای درست و حسابی را داشتند و نه دولت امکانات لازم در خصوص درمان را در اختیار مردم گذاشته بود .

امام جمعه رشت گفت : یک بیمارستان محقری در شهر ما بود که بوسیله مرحوم حکیم زاده، بنیانگذار کهریزک تهران با نام ۲۲ آبان پایه ریزی شد و بعدها به وضع موجود درآمد و حالا هم وسیله آقای دکتر پیروز – خدا حفظش کند – با اجرای برنامه هایی از سوی بهداشت و درمان دارد به صورت بیمارستان خوبی در می آید .

وی گفت : ولی بحمد الله رونق یهداشت و درمان، رایگان بودن معالجه افراد نیازمند در بیمارستان در دولت تدبیر و امید محسوس است .

وی ادامه داد : وزیر ما یک وزیر شایسته است، هم انسانیت دارد و هم در مرحله طبابت رتبه بالایی دارد، چندی قبل که پیش من آمده بود به ایشان گفتم تنها به علم شما احترام نمی گذارم بلکه به خود شما هم احترام می گذارم .

وی افزود : خیلی ها هستند علم دارند وقتی مریض پیششان می رود نرخ اعلام می کنند که اگر نداشته باشد، حاضر است بمیرد ولی حاضر نمی شود بطرق مختلف مداوایش کنند متاسفانه برخی اطبایی داریم که علم فروش هستند.

نماینده ولی فقیه گفت : در خبرنامه ای می خواندم طبیبی۹۰۰ کلیه از بیماران را به بهانه معالجه گرفت و بفروش رساند ولی اطبایی هم داریم خودشان را فدای مردم می کنند.

وی ادامه داد : ما در لاهیجان یک دکتری به نام دکتر رفیعی داشتیم، پسر دکتر رفیع معروف بود، چون پدرش آنجا زمین هایی داشت ایشان بعد از تحصیلات به لاهیجان آمد و به طبابت مشغول شد.

وی ادامه داد : این دکتر روزهای پنجشنبه روضه داشت؛ ما که تازه طلبه بودیم در روضه ایشان شرکت می کردیم، ایشان یکی از طلبه های خوش صدای ما را می آورد تا در ابتدای جلسه چند آیه از قرآن را قرائت نماید و بابت این کار در آن روز پنج تومان به ایشان می پرداخت .

وی افزود : افرادی که به مطب ایشان مراجعه می کردند نه تنها آنان را رایگان معالجه می کرد بلکه پول دوایشان را هم می داد .

نماینده خبرگان رهبری گیلان گفت : در آستانه اشرفیه یک دکتری به نام (دشتستانی) داشتیم که اهل جنوب بود. چون از بیماران دو تومان ویزیت می گرفت به دکتر دو تومانی معروف بود و اگر نداشتند همین را هم نمی گرفت و کمک هم می کرد. الآن ۲۰ ، ۳۰ سال از فوتش می گذرد و مردم به پاس آن خدماتش سالگردش را با هزینه خودشان می گیرند .

امام جمعه رشت گفت : خاطره های خوشی هم از این نوع اطباء داریم، منتهی از قدیم گفته اند با یک گل بهار نمی شود .

وی ادامه داد : بحمد الله در دولت تدبیر و امید قدم های موثری در بخش دارو و درمان برداشته شد، شما الآن آمار بیمارستان هایی که در رشت تاسیس یا تجهیز شده اند ملاحظه بفرمایید، بویژه شهرستان های دوری مثل سیاهکل که هیچ امکاناتی نداشت، اینها نشانه این است دولت در صدد رفع گرفتاری مردم از لحاظ طبابت هست .

آیت الله قربانی گفت : خیلی ها هستند برای فلان معالجه توان رفتن به شیراز را ندارند، امیدواریم روزی برسیم که مردم دغدغه معالجه خودشان را نداشته باشند، طوری بشود که مردم بتوانند در رفع و دفع این نوع مشکلات دسترسی کامل داشته باشند و به زندگی امیدوار باشند .

وی گفت : کتابی به نام (میراث اسلام) است که سیزده نفر از مستشرقین این کتاب را نوشته اند و در گذشته به فارسی ترجمه شده، توصیه می کنم این کتاب را بخوانید. در این کتاب خواندم در آن زمان در دانشگاه نظامیه بغداد شش هزار دانشجوی پزشکی تحصیل می کردند که دولت اسلامی تمام امکانات حتی کاغذ و قلم شان را رایگان تامین می کرد .

وی افزود : بسیاری از زمامداران، سرمایه داران از انگلستان و فرانسه و غیره برای معالجه به بغداد می آمدند و معالجه می شدند و حتی بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا به نظامیه بغداد برای تحصیل پزشکی می آمدند .

وی ادامه داد : در ضمن فرمایشات آقا این جمله را شنیدم که ما باید از لحاظ تمدن و فرهنگ تا ۵۰ سال آینده به جایی برسیم دنیا برای رفع مشکلات فرهنگی شان به ایران مراجعه کند و باید از لحاظ پزشکی، مهندسی و علوم دیگر به جایی برسیم که کشورهای دیگر بیایند ضمن استفاده از علوم ما با فرهنگ ما آشنا شوند .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : اینکه الآن بسسیاری از کشورها جنگ نیابتی برای غرب انجام می دهند و عمله آنان هستند و برای آنان در یمن، سوریه، افغانستان و امثال آن می جنگند اینان بارکش غول بیابان علم غربی ها هستند که اگر علم آنها نباشد چاههای نفت شان می خوابد، امور عمرانی و درمانی شان تعطیل می شود بنابراین ناچارند عمله آنان باشند .

وی ادامه داد : با توجه به اینکه بسیاری از دانشمندان و پزشکان ما الآن چرخ علم دنیا را می چرخانند امیدواریم امکاناتی بوجود بیاوریم که اینها را به کشور برگردانیم، و دانشمندان ما بتوانند علم شان را به دنیا صادر نمایند تا ان شاء الله بتوانیم با یک فرهنگ متعالی و دانش و سواد و معرفت مترقی و پیشرفته از دنیا بی نیاز شویم .

وی افزود : الحمد الله امروز در موقعیتی از پزشکی هستیم که بسیاری از بیماران حوزه خلیج فارس و غیره برای معالجه به ایران می آیند و این سبب می شود چون به ما نیاز دارند حرمت ما را نگهدارند.

آیت الله قربانی گفت : دولت ما انشاء الله زمینه را برای اشتغال اطبای ما ، فرزندان این آب و خاک که تحصیل کرده اند و نتوانستند جذب شوند فراهم نماید و روزهای نزدیکی داریم که ان شاء الله این تحریم ها از بین برود و دست شما و ما باز شود ، نیاز به خارج نداشته باشیم؛ توفیقات شما و وزیر و دولت کریمه و ملت ایران و سلامتی رهبر را از خواند متعال خواهانیم .

گفتنی است معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت و دکتر شریعتی را پروفسور برزگر ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، حجت الاسلام شفیعی امام ، دکتر آشوبی، دکتر مهرابیان از دانشگاه علوم پزشکی گیلان همراهی می کردند . / منبع : سفیر سبز

 P 00

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام و درود فراوان به آیت الله قربانی و مهندس طاهر موهبتی و دکتر شریعتی و پروفسور برزگر و … ! و سپاس فراوان از زحمات شبانه روزیتان! لطفا درهمین وبسایت بفرمایید که با ازدیاد جمعییت چند برابری در رشت عزیزمان دراین سی و اندی سال چند بیمارستان جدید تاسیس شد؟!!! خواهشا سری به بیمارستان پورسینا بزنید! انسان خجالت می کشد پایش را در این بیمارستان بگذارد درمقایسه با بیمارستانهایی که در لبنان تاسیس شده است! و با چنین دکترهای دلسوز و بزرگ و معروفی در رشت!!! لطفا نگاهی به زمین راهرو و در و دیوار و پنجره و تختخواب و بارانکارد و اورژانس ورودی و … بزنید! ببینید چقدر زشت و زننده است! آیا مردم گیلان که تمدن و فرهنگ و زیبایی و پاکیشان زبانزد مردم ایران و حتی دنیا شده است مستحق چنین بیمارستانی هستند؟!!! آیا شما حاضرید در چنین بیمارستانی بستری شوید؟!

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی