گیلانیان
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ Friday, 3 July , 2020
نوامبر 28, 2019 کد خبر : 76062 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

انتخابات، مانور اقتدار ملی را به نمایش می گذارد

انتخابات، مانور اقتدار ملی را به نمایش می گذارد

گیلانیان : استاندار گیلان انتخابات را نماد پایمردی، ایستادگی و مقاومت مردم ایران در مقابل فشارهای استکبار دانست و گفت: انتخابات در فضایی تعاملی و با آرامش ، مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف مردم برگزار شود تا مانوری از اقتدار ملی باشد که به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع روز پنجشنبه در مراسم آغازین دوره آموزشی مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رشت که با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور برگزار شد، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمان‌های بلند آن که از اندیشه مترقی امام راحل و مکتب انقلاب اسلامی برخاسته ، بر پایه و اساس نقش مهم مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود استوار است.

وی با بیان اینکه نظام مردم سالاری ما مبتنی بر اراده مردم است، افزود: همین اتکا به مردم ، عامل اصلی سربلندی نظام اسلامی در تاریخ چهار دهه پرفراز و نشیب گام اول انقلاب بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان انتخابات را تبلور واقعی و با شکوه نقش آفرینی مردم در مشارکت سیاسی و حاکمیت عنوان کرد و گفت: انتخابات زمینه‌ساز حفظ و افزایش اعتماد عمومی است.

وی با بیان اینکه مبنای ما در نخستین انتخابات گام دوم انقلاب اسلامی قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است، تصریح کرد: تلاش و کوشش ما در جهت برگزاری انتخابات در سلامت و امنیت کامل با زمینه سازی مشارکت و رقابت است.

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت آرامش و نشاط سیاسی در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: به این منظور باید مروج و حامی وحدت و انسجام داخلی باشیم و با همکاری همه گروه‌های سیاسی، احزاب ، دستگاه‌های اجرایی و ناظران شورای نگهبان زمینه‌های حضور باشکوه مردم در انتخابات را فراهم آوریم .

وی افزود: فرمانداران و بخشداران، نمایندگان عالی دولت در حوزه‌های مدیریتی خود هستند و وظیفه دارند انتخاباتی امن، سالم و مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات و بر مبنای قانون برگزار کنند.

دکتر زارع به تأکید همیشگی خود مبنی بر اینکه بی طرفی کامل، فضایی مساعد برای برگزاری فرآیندهای انتخابات فراهم می‌کند، اشاره کرد و گفت: ستاد انتخابات استان نیز همین رویه را در پیش گرفته و در این راستا از فرمانداران انتظار دارم با حفظ استقلال به عنوان مجری انتخابات، با سایر نهادهای مرتبط نیز تعامل و همکاری داشته باشند.

وی اظهار داشت: در این برهه از زمان حضور حداکثری مردم در انتخاب برای ما مهم است زیرا دشمنان مردم ، دولت و نظام جمهوری اسلامی خواهان ناامیدی مردم و کاهش مشارکت هستند .

نماینده عالی دولت در گیلان انتخابات را نماد پایمردی، ایستادگی و مقاومت مردم ایران در مقابل فشارهای استکبار دانست و گفت: انتخابات در فضایی تعاملی و با آرامش ، مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف مردم برگزار شود تا مانوری از اقتدار ملی باشد که به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه ستاد انتخابات کشور با برنامه ریزی های خوب و دقیق برای برگزاری دوره‌های آموزشی مجریان انتخابات ، این‌بار بیش از گذشته و به طور فراگیر تلاش های زیادی انجام داده ، گفت: این دوره آموزشی در گیلان هم در همان راستاست که انتظار می رود به نحو شایسته از آن استفاده شود.

گفتنی است در این مراسم که دبیر ستاد  انتخابات کشور، فرمانداران، معاونان سیاسی فرمانداری‌ها و بخشداران استان حضور داشتند؛ محمود قاسم نژاد به طور رسمی به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی تأکید کردند:

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است