گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
می 16, 2013 کد خبر : 18862 خبر ها

غلامعلی جعفرزاده:

انتخابات تبلور اراده و خواست مردم است

انتخابات تبلور اراده و خواست مردم است

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی ایران اداره حکومت و قانونگذاری در چارچوب اصول قانون اساسی با اداره و نظر ملت تعیین و برگزاری انتخابات در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم است.

غلامعلی جعفرزاده افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ششم قانون اساسی ” امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها یا از راه همه پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون تعیین می شود. “

وی همچنین اظهارداشت: انتخابات گزینش بهترین هاست، بر اساس ضوابط مشخص در قانون اساسی مردم با حضور خود در صحنه انتخابات، رئیس جمهور انتخاب و به این ترتیب حق و سهم خود را در اداره کشور به یک فرد که او را از هر جهت مناسب و همسو با خواسته های خود تشخیص دادند، تفویض می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: به موجب اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی انتخاب شود بنابراین قانون اساسی ضمن اینکه اختیار انتخاب رئیس جمهور را به مردم داده ضوابط و محدوده انتخاب را نیز مشخص کرده است تا کشور از مسیر اهداف حکومت اسلامی خارج نشود.

وی افزود: به طورکلی کلمه انتخابات گزینش اصلح فرد یا افرادی از جامعه از طرف مردم تلقی می شود، برای تحقق این امر باید امکانات، محیط مناسب و مساعد برای مردم از سوی دستگاه های اجرایی و نظارتی مهیا شود.

جعفرزاده اظهارداشت: سیاست گذاران امر انتخابات باید مردم را از چارچوب و ضوابط حاکم بر انتخابات آگاه سازند و چگونگی انتخاب اصلح را روشن کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان امر برگزاری انتخابات باید محیط انتخابات را از آلودگی ها پاک و نگذارند افراد و یا گروه هایی از جامعه با ایجاد جو و فشار سیاسی، انتخابات سالم را تحت الشعاع خود قرار دهند و این مهم را از مسیر اصلی دور کنند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان بیان داشت:  نحوه برگزاری انتخابات را قانون انتخابات تعیین می کند که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و همه افراد و گروه ها باید آن را محترم بشمارند و در مسیر آن حرکت کنند.

وی یادآورشد: مردم در مقابل رای خود توقع دارند مسئولان نظام با تلاش خود مشکلات آنان را رفع کنند و در راه شکوفایی کشور در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از هر گونه فعالیتی دریغ نورزند.منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی