گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
دسامبر 10, 2018 کد خبر : 70962 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل :

انتقاد از وضعیت تأسف‌بار دانشگاه علوم پزشکی گیلان/وزیر بهداشت به سؤوال نمایندگان پاسخ شفاف دهد

انتقاد از وضعیت تأسف‌بار دانشگاه علوم پزشکی گیلان/وزیر بهداشت به سؤوال نمایندگان پاسخ شفاف دهد

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از وضعیت آموزشی به‌خصوص در جذب اعضای هیأت علمی و ضربه به رزیدنت‌های بیمارستان‌ها ابراز نگرانی کرد.

ذبیح‌الله نیکفر با اشاره به غفلت مسؤولان وزارت بهداشت به مقوله آموزش اظهار کرد: موضوع آموزش در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مغفول مانده و نسبت به آن توجه کافی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته رزیدنت‌های بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان نگران وضعیت تحصیلی خود هستند افزود: نگرانی رزیدنت‌ها تنها مربوط به یک گروه تخصصی نیست بلکه در گروه‌های مختلف دانشگاه این نگرانی‌ها وجود دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی از گروه‌های تخصصی مسؤول گروه حدود ۱۰ تا ۱۵ سال مسؤول گروه است گفت: طبق قانون یک شخص نباید ۱۰ تا ۱۵ سال مسؤول گروه باشد بلکه طبق آیین‌نامه‌های موجود یک شخص تنها دو سال می‌تواند رئیس باشد و درعین‌حال به‌صورت متوالی هم امکان رئیس گروه بودن خلاف است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از اینکه در برخی از بیمارستان‌ها رؤسای گروه‌های تخصصی چندین سال به‌صورت متوالی رئیس گروه باقی‌مانده‌اند بیان کرد: علاوه بر تخلف در تصدی گروه‌های تخصصی، متأسفانه در نوع گزینش اعضای هیئت‌علمی نیز مواردی مشاهده‌شده که خلاف قانون اقدام شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان به‌کارگیری پزشکان متعهد مناطق محروم در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان را از دیگر موارد تخلف در این دانشگاه برشمرد و گفت: متأسفانه متخصصینی که سهمیه استان‌های دیگر و مناطق محروم بودند بدون اینکه حتی یک‌بار هم به مقصد مأموریت خود مراجعه داشته باشند در مناطقی فعالیت می‌کنند که خلاف قانون است.

نیکفر با اشاره به طرح اجباری حضور پزشکان متخصص در مناطق محروم «ضریب K» بیان کرد: طبق قانون پزشکان متخصص متعهدند سال‌هایی را در مناطق محروم ارائه خدمت کنند درحالی‌که در دانشگاه علوم پزشکی پزشکانی حضور دارند که پیش از پایان انجام مأموریت آموزشی خود مجدداً برای ارتقا به دوره‌های بعدی معرفی شدند که این نیز خلاف دیگر در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

عضو کمیسیون بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پزشکان متخلفی که در حوزه خلاف آموزش نقش داشتند باید مجازات شوند تصریح کرد: قانون باید با متخلفین حوزه بهداشت و درمان ازجمله در حوزه آموزش برخورد کند و من نیز به‌عنوان عضوی از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سؤالی را در مجلس مطرح و وزیر را به کمیسیون برای سؤال فراخواندم که اگر پاسخ به سؤال قانع‌کننده نبود در صحن مجلس مطرح و باید وزیر پاسخگو باشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی کشاندن هاشمی، وزیر بهداشت و درمان به مجلس را کمک به مجموعه وزارتخانه دانست و گفت: سؤال من از وزیر بهداشت در خصوص نحوه به‌کارگیری اعضای هیئت‌علمی در سطح دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و همچنین کمک به مجموعه وزارتخانه بوده که باید به سؤالات من به‌صورت شفاف و گویا پاسخ داده شود چون حوزه سلامت باجان و حیات مردم در ارتباط است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “