گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژانویه 1, 2013 کد خبر : 16010 خبر ها

در فرمانداري تالش رخ داد :

انتقاد نماینده تالش از نحوه توزیع کود شیمیایی کشاورزی

انتقاد نماینده تالش از نحوه توزیع کود شیمیایی کشاورزی

گیلان : نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس از نحوه توزیع کود شیمیایی کشاورزی در تالش انتقاد کرد و خرید انفرادی کود را از دغدغه‌های کشاورزان نامید.

محمود شکری در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع کود کشاورزی این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری با قدردانی از مردم گیلان و ایران به دلیل هوشیاری در مقابل فتنه و دشمنان اسلام در حماسه‌آفرینی ۸ و ۹ دی، اظهار کرد: دشمنان اسلام از صدر اسلام تاکنون برای حذف ولایت تلاش ‌کردند و همواره به دنبال حذف راهنمایان واقعی دین خدا و تسلط بر مردم بودند.

وی با اشاره به تداوم فتنه‌ها افزود: دشمنی آمریکا و ایادی‌اش با اسلام به خاطر بحث ولایت‌مداری مردم است و در روز عاشورا نیز همین اتفاق افتاد و دشمن با انواع روش‌ها مردم را با ولی‌امرشان جدا کردند اما مردم با بصیرت پشتیبان ولی‌فقیه هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به اهمیت کشاورزی و تولید، خاطرنشان کرد: سه ماه آغاز کار کشاورزی فرصت است اما مردم به خاطر سال گذشته نگران هستند زیرا یک سوم مردم نتوانستند کود بگیرند و دغدغه مردم در هر روستا و بخش نحوه توزیع و خرید انفرادی کود است.

وی با بیان مطالبات مردم در دیدارهای عمومی، خرید انفرادی را از دغدغه‌های کشاورزان دانست و گفت: دلیل این امر مشکل نقدینگی شرکت‌ها بود و امسال شرکت خدمات کود را نقدی معامله کرد و بر خلاف سال‌های قبل که تامین کود به صورت اقساطی بود این مشکلات مطرح شد.

شکری با بیان اینکه کشاورزان گلایه دارند که تعاونی‌ها پول را از ما نقد می‌گیرند و تامین می‌کنند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که کشاورزان در شرکت‌ها سهام و پول نقد دارند.

وی با اشاره به بخشنامه مدیریت جهاد کشاورزی استان مبنی بر پرداخت تسهیلات به تعاونی‌های بدون نقدینگی اذعان کرد: تعاونی‌های روستایی تالش قادر به اخذ تسهیلات نشده‌اند و مسئولیت عدم توزیع به‌موقع و تامین نشدن نقدینگی با رئیس جهاد کشاورزی است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال، از توزیع به‌ موقع کود در بخش‌های مرکزی و اسالم اعلام رضایت‌مندی کرد و برطرف شدن مشکلات کود در بخش‌های حویق و کرکانرود در اسرع وقت را مورد تاکید قرار داد.

جابر تجارتی رئیس جهاد کشاورزی تالش نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: از ۴ هزار و ۶۸۰ تن سهمیه کود کشاورزی در سال ۹۱،‌ ۲ هزار و ۷۲ تن خریداری و ۵۰ درصد آن توزیع شد.

به گزارش فارس،‌ شهرستان تالش ۱۶ هزار هکتار شالیزار و ۴ هزار هکتار باغ با ۳۰ هزار بهره‌بردار دارد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی