گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

انتقاد نماینده مردم رشت از ارائه آمارهای غیرواقعی

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نمی دانم برخی از آمارها چگونه خوانده می شود. پس از گذشت ۷۰ سال هنوز میزان تولید شلتوک در هر هکتار حتی یک تن افزایش نیافته است.

جبار کوچکی نژاد در جلسه هماهنگی تولید و اشتغال گیلان گه با حضور دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد،از ارائه آمار غیر واقعی از سوی برخی از مسئولین در این جلسه انتقاد کرد و گفت:در بخش عمرانی آمار داده شد ه که هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رودخانه های رشت (گوهر رود و زرجوب )مصوب شده این در حالیست که در واقع به یک رودخانه ۵۰ میلیارد تومان به یک رودخانه و به رودخانه دیگر رشت ۱۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

وی در ادامه به وضعیت تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در استان اشاره کردو افزود: آمار میزان تجهیز اراضی در سالهای اخیر ۵۰ هزار هکتار اعلام شد،این در حالیست که ده هزار هکتار انجام شده است.نمی دانم آمارها چگونه خوانده می شود.

کوچکی نژاد ادامه داد:از ۷۰سال قبل در هر هکتار شالیزار ،۵/۳میلیون تن شلتوک برداشت می شود و همچنان همین اندازه این محصول در هر هکتار برداشت می شود و حتی به ۵/۴میلیون تن هم نرسیده است.

وی تصریح کرد:در حال حاضر در اراضی شالیزاری کشورهای برنج خیز در هر هکتار ۸تن شلتوک تولید می شود و معلوم نیست که چرا مراکز تحقیقات و بخش کشاورزی دانشگاه گیلان با وجود این همه هزینه و بودجه کشور ، هنوز نتوانسته میزان تولید شلتوک در هر هکتار از شالیزارهای گیلان به ۵تن برسانند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار