گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 2, 2016 کد خبر : 45490 خبر ها

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

انتقال درست مفاهیم حقوق شهروندی، زمینه ساز تحول فکری در جامعه می شود

انتقال درست مفاهیم حقوق شهروندی، زمینه ساز تحول فکری در جامعه می شود

گیلانیان : سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر کارگروه حقوق شهروندی گیلان گفت: انتقال درست و کارشناسی مفاهیم حقوق شهروندی، زمینه ساز تحول فکری در جامعه می شود.

یونس رنجکش روز دوشنبه در جلسه کارگروه ویژه حقوق شهروندی گیلان اظهار داشت: این انتقال مفاهیم، کاری بسیار سخت با ظرافت است که متولیان امور آموزشی باید با درایت آن را انجام دهند.

وی با تاکید بر لزوم انجام آموزش های بنیادی در جامعه، بهترین دوران نهادینه کردن آموزش حقوق شهروندی را در دوران کودکی عنوان کرد.

دبیر کارگروه حقوق شهروندی گیلان افزود: مراکزی همچون آموزش و پرورش و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نقش مهمی در نهادینه شدن حقوق شهروندی در جامعه دارند چون آنان دارای جامعه هدفی تاثیرپذیر هستند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، تلاش داریم تا با بهره گیری از ظرفیت هایی که در این سازمان ها وجود دارد، از سال آینده با ارائه برنامه های آموزشی در قالب های مختلف، زمینه های توسعه فرهنگ حقوق شهروندی را فراهم آوریم.

به گفته رنجکش، حقوق شهروندی چیزی جدا از هویت جامعه ما نیست و با توجه به تاکیداتی که در دین اسلام در خصوص رعایت حق دیگران و حق الناس مطرح شده، باید تلاش کنیم تا این مفاهیم را با شیوه ها و ادبیات مناسب برای اقشار جامعه امروز بویژه کودکان و نوجوانان تبیین کنیم.

وی ادامه داد: یکی از محوری ترین برنامه هایی که برای سال آینده در راستای فرهنگ سازی حقوق شهروندی به دنبال آن هستیم، بحث حقوق شهروندی و اقتصادمقاومتی است که از نیازهای ضروری جامعه امروز است زیرا درست مصرف کردن، استفاده بهینه از امکانات و بهره وری درست از داشته ها چیزی جز اقتصاد مقاومتی نیست و این مفاهیم را می توان از طریق احیای حقوق شهروندی به خوبی در جامعه تببین و ترویج کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد