گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
اکتبر 28, 2013 کد خبر : 22097 خبر ها

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی:

انجمن بازرگانان و سرمایه گذاران منطقه تشکیل می شود

انجمن بازرگانان و سرمایه گذاران منطقه تشکیل می شود

اختصاصی گیلانیان : رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در نخستین روز کاری خود در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه خواستار تشکیل انجمن بازرگانان و سرمایه گذاران فعال در محدوده منطقه شد.

وی تجربه تشکیل انجمن فعالین اقتصادی صعتی در منطقه کیش و ماکو را نمونه موفقی برای ایجاد همکاری میان بخش خصوصی و دولتی ارزیابی و اظهار داشت: بخش خصوصی بازوی مشورتی و عملیاتی منطقه است چراکه بدون حضور فعال سرمایه گذاران اهداف تشکیل مناطق آزاد محقق نمی شود.

مسرور خود و مجموعه تحت مدیریتش را خدمتگذار فعالین اقتصادی اعلام و اضافه نمود: سرمایه گذاران تولیدی که با اشتغالزایی مولد توانمندی صادراتی را تقویت کرده و موجب افزایش درآمدهای ارزی کشور  می شوند، قابل احترام ویژه می باشند.

مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی توجه  به مشکلات و مسائل سرمایه گذاران حاضر در منطقه را یکی ازمهمترین راهکارها برای جذب سرمایه گذار جدید اعلام و تصریح کرد: تجربه این منطقه مبیّن این اصل است که بدون حمایت و همراهی دستگاههای اجرایی نمی توان گامی در جهت رفع مسائل سرمایه گذاران برداشت.

وی افزود: تفویض اختیارات نهادهای دولتی در محدوه مناطق به هر منطقه آزاد، اجرای قانون نحوه اداره مناطق آزاد و ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه کشور که در آن مدیرعامل منطقه به عنوان بالاترین مقام اجرایی و مرجع اعطای تمامی مجوزهای دولتی در محدوده منطقه تعیین شده است، راهگشای بسیاری از مشکلات فعالین اقتصادی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از پیگیری برای تشکیل کارگروهی متشکل از منطقه آزاد و دستگاه های ذی ربط استان به منظور برطرف نمودن مشکلات سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی منطقه خبر داد و افزود: تنها راه رساندن منطقه به جایگاه واقعی خود حرکت در چارچوب همکاری و همدلی است.

دراین جلسه که علاوه برسرمایه گذاران، معاون و مدیران اقتصادی منطقه حضور داشتند، سرمایه گذاران ضمن ابراز امیدواری نسب به توسعه منطقه باتوجه به تجربیات ارزنده مهندس مسرور در حوزه مناطق آزاد و بیان معضلات و مشکلات خود جهت توسعه فعالیتهای اقتصادی خواستار توجه بیشتر به مشکلات ناشی از عدم اجرای مزایای قانونی منطقه برای فعالین اقتصادی شده و پیشنهاد ایجاد شعبه مالیاتی در محدوده منطقه را مطرح نمودند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی