گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آوریل 13, 2014 کد خبر : 26306 خبر ها

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و کانون جهانگردی و اتومبیرانی ایران

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و کانون جهانگردی و اتومبیرانی ایران

گیلانیان : مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این سازمان با انعقاد تفاهم نامه ای همکاریهای خود را با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور گسترش می دهد.

رضا مسرور با بیان اینکه تفاهم نامه مزبور به منظور همکاری در زمینه گسترش زیرساخت ها، امکانات و توسعه فعالیت های گردشگری و جذب گردشگر داخلی و خارجی به منطقه آزاد انزلی میان دو طرف منعقد شد، درخصوص مهمترین توافقات صورت گرفته است، افزود: راه اندازی دفتر نمایندگی کانون در منطقه آزاد انزلی با هدف جذب گردشگر از کشورهای آسیای میانه و ارائه تمامی خدمات شامل ترجمه و تبدیل گواهینامه های رانندگی ملی به گواهینامه های بین المللی، ارائه پلاک ترانزیت، صدور مجوز عبور گمرکی، گواهینامه مالکیت بین المللی و غیره از مهمترین موضوعات مورد توافق است.

وی اظهارداشت: از سوی دیگر برگزاری نمایشگاه خودروهای کلاسیک و رالی اتومبیل های تاریخی در این منطقه از دیگر بندهای این توافقنامه است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: ارائه طرح پیشنهادی به منظور احداث هتل در محدوده این منطقه و ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی شامل کمپینگ، پیست کارتینگ و برگزاری مسابقات غیرحرفه ای از دیگر موارد مورد توافق شده است.

وی افزود: برگزاری دورهای آموزشی گردشگری و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و جاذبه های گردشگری منطقه آزاد انزلی در دفاتر نمایندگی خارج از کشور کانون جهانگردی و اتومبیرانی، بندهای دیگر توافقنامه سازمان منطقه آزاد انزلی با کانون جهانگردی کشور را تشکیل می دهد.

مسرور  با بیان اینکه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور از ظرفیت های متعددی در حوزه های گردشگری برخوردار است، اظهارداشت: آمادگی خود را برای توسعه همکاریهای مشترک برای بهره گیری از مزایا و معافیت های قانونی منطقه آزاد انزلی به منظور جذب سرمایه گذار اعلام می داریم و امیدواریم این جلسه آغاز یک تعامل و همکاری سازنده یان دو سازمان در حوزه داخلی و بین المللی باشد.

ابوالقاسم ایرجی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور با اعلام اینکه این کانون از سال ۱۳۰۹ فعالیت خود را در حوزه های جهانگردی،توریسم آغاز کرد، گفت: باید علاوه بر بالا بردن استانداردهای امکانات و تسهیلات گردشگری داخلی به سطح بین المللی برای جذب گردشگر خارجی، ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد انزلی را از طریق دفاتر نمایندگی این کانون، در سطح جهانی معرفی و با توجه به اقلیم و تنوع زیستی استان گیلان، آمادگی تأسیس موسسه آموزش عالی توریسم در این منطقه را اعلام می کنیم.

در این جلسه معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی و اعضای هیئت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز حضور داشتند./منبع : روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی