گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 7, 2016 کد خبر : 47600 خبر ها

رئیس پارک علم و فناوری گیلان خبر داد

انعقاد قرارداد احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ در قزاقستان

انعقاد قرارداد احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ در قزاقستان

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان از انعقاد قرارداد احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ با استفاده از توانمندی‌های این پارک در کشور قزاقستان خبر داد.

مجید متقی‌طلب عصر امروز در جلسه شورای کشاورزی گیلان با اشاره به قابلیت‌های پارک علم و فناوری استان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در بخش کشاورزی اظهار کرد: احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ از کاه و کلش برنج در کاهش ضایعات محصولات کشاورزی تاثیرگذار است.

وی به راه‌اندازی کارخانه مذکور در شهرستان صومعه‌سرا اشاره کرد و افزود: کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات محصولات کشاورزی با استفاده از دانش داخلی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

متقی‌طلب با بیان اینکه پس از افتتاح کارخانه تولید خمیر کاغذ از پسماند محصولات کشاورزی گروه‌ها و افراد مختلف از استان‌ها و خارج از کشور از این کارخانه بازدید کردند، تصریح کرد: چهار قرارداد ساخت کارخانه در دیگر استان‌ها از جمله مازندران و یک کارخانه در کشور قزاقستان را منعقد کردیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان، کشور قزاقستان را به دلیل تولید محصولات کشاورزی دارای پسماند در این عرصه دانست و بیان کرد: تفاهمنامه قرارداد اولیه ساخت کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات محصولات کشاورزی منعقد شده و در تلاش هستیم این کارخانه را احداث کنیم.

وی به وضعیت تولید گوشت مرغ در گیلان اشاره کرد و گفت: تولید گوشت مرغ بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک در بسیاری از کشورها آغاز شده و به جای آن از پروبیوتیک استفاده می‌کنند.

متقی‌طلب با اشاره به اینکه تولید پروبیوتیک در استان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: امکان صدور پروبیوتیک تولید شده در گیلان به خارج از استان وجود دارد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان به راه‌اندازی خط تولید پروبیوتیک در مرکز نیمه صنعتی فشتام اشاره کرد و یادآور شد: راه‌اندازی خط تولید مذکور ظرفیت خوبی برای استان ایجاد کرده است.

وی از طراحی حصار الکتریکی در پارک علم و فناوری گیلان خبر داد و اظهار کرد: حصار مذکور برای جلوگیری از ورود احشام به مزارع در شهرستان شفت آزمون شده است ضمن اینکه حصار الکترونیکی کاربردهای دیگری دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

متقی‌طلب تولید جلبک را از دیگر اقدام‌های انجام شده در پارک علم و فناوری گیلان برشمرد و بیان کرد: جلبک تولید شده به عنوان مکمل غذایی برای ماهی در برخی از استخرهای گیلان آزمون شده و بنا به اظهار پرورش دهندگان ماهی بسیار راضی‌کننده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد