گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 28, 2016 کد خبر : 47267 خبر ها

فرمانده کل سپاه:

انقلاب اسلامی در بعد خارجی در حال پیشرفت است

انقلاب اسلامی در بعد خارجی در حال پیشرفت است

گیلانیان : فرمانده کل سپاه پاسداران، انقلاب اسلامی را نقشه راه زندگی خواند و گفت: این انقلاب در بعد خارجی، به نحوی مطلوب در حال پیشرفت است.

سردار محمدعلی جعفری عصر دوشنبه در مراسم بیست و هشتمین یادواره شهید حسین املاکی در مسجد جامع لنگرود، انقلاب اسلامی را دارای دو بعد داخلی و خارجی خواند و افزود: در بعد خارجی، تمام موانع پیش رو نظام برداشته می شود اما در بعد داخلی، دشواری هایی وجود دارد و عده ای به دنبال اصلاح در این مسیر هستند.

وی ادامه داد: عزت، پیروزی و عظمت نظام اسلامی ما همان گونه که در بیش از سه دهه ای که از عمر انقلاب می گذرد، در ابعاد دفاعی و نظامی پیش رفته، در ابعاد اقتصادی و فرهنگی هم با همان الگو، روش و تأسی از راه شهیدان محقق می شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: آن عده ای که مخالف راه و مسیر نظام هستند، در واقع این مسیر و راه را قبول ندارند و شاید هدفشان این باشد همان راهی که غربی ها رفتند و به بن بست رسیدند، تکرار کنند.

سردار جعفری با تاکید بر این مطلب که انقلاب ما نقشه راه زندگی و حیات طیبه است، به آنهایی که به دنبال مخالفت این مسیر و راه ترسیم شده رهبر معظم انقلاب هستند، هشدار داد و افزود: در این راه بصیرت و آگاهی مردم نسبت به این افراد، نقش و اثرگذاری خود را خواهد داشت.

وی با تاکید بر این مطلب که انقلاب ما در بعد خارجی به نحو مطلوب در حال پیشرفت است، تصریح کرد: در بعد داخلی این روند با کندی حرکت می کند و یا موانعی دارد که مخالفت های برخی در داخل، مانع پیشرفت و شتاب این حرکت انقلابی است.

وی با یادآوری این مطلب که ما در مرحله سوم انقلاب قرار داریم، مرحله های اول و دوم انقلاب را شامل ساقط کردن نظام طاغوت و دیگری استقرار نظام جمهوری اسلامی و محکم کردن پایه های نظام آن هم در جنگ هشت ساله ذکر کرد.

سردار جعفری ادامه داد: مرحله سوم، اسلامی شدن دستگاه ها و مرحله چهارم، اسلامی شدن جامعه است که هنوز با این فاصله داریم.

فرمانده کل سپاه با یادآوری اینکه از همان ابتدای انقلاب، مخالفانی در داخل کشور فعالیت داشتند، گفت: این مخالفان، دو نوع هستند عده ای علنی مخالفت خود را اعلام می کنند که اینها خطر زیادی ندارند اما مخالفانی که راه انقلاب را توسط ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب قبول ندارند و در عمل به آن عمل نمی کنند، این بزرگترین خطر برای انقلاب است.

وی افزود: مردم ما کم کم متوجه می شوند که چه کسانی مسیر تعریف شده نظام اسلامی را در عمل قبول دارند و چه کسانی قبول ندارند.

سردار جعفری بیان کرد: راه نجات کشور در اسلامی شدن همه بخش ها و عمل به قوانین انقلاب است، یعنی حرکت تدریجی به سمت ارزش های انقلاب و بزرگترین ارزش و بالاترین هدف ما، عدالت اجتماعی است که این عدالت به هیچ وجه با نظام سرمایه داری که در غرب حاکم است و برخی در کشور آن را دنبال می کنند، محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: عدالت، بزرگترین هدف نظام است؛ اخلاق اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ارتقای مادی و معنوی و رفاه جامعه هدف هایی والاست که نظام جمهوری اسلامی آنها را دنبال می کند.

سردار جعفری در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به موضوع مهم صدور انقلاب اسلامی گفت: دشمنان، جنگ را به نظام اسلامی تحمیل کردند تا جلوی گسترش انقلاب را بگیرند و اجازه ندهند ارزش های نظام به دنیا منتقل شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز ارزش های انقلاب و اصول انقلاب اسلامی و مهم تر از همه ظلم ستیزی و استکبارستیزی به دیگر جوامع منتقل شده، بطوریکه درس بزرگ مقاومت و پایداری مقابل نظام های طاغوتی، در میان دیگر جوامع وجود دارد و این، دستاورد عظیمی است.

وی ادامه داد: نهال اسلام، جهاد و شهادت و ایستادگی و مقاومت اثرگذاری خود را داشته و دارد و امروز در اکثر کشورهای منطقه، شاهد نوعی مبارزه مسلحانه و جنگ با عوامل استکبار و نظام های طاغوتی که در کشورهای مختلف حاکم هستند، می باشیم.

وی همچنین مهم ترین و بزرگترین دستاورد نظام اسلامی را جلب عنایت و نصرت الهی دانست که بر اثر عمل به دستورات الهی، قرآنی و ایستادگی در برابر ظلم و زیر بار ظلم دشمن نرفتن، حاصل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه اگر هر کشور دیگری غیر از ایران مورد توطئه قرار گرفته بود، از پای درآمده بود، افزود: دشمنان ما اقرار می کنند این چه رمز و رازی است که هر برنامه ریزی علیه ایران، به هم می ریزد و نتیجه آن، به خود آنها بر می گردد.

سردار جعفری این رمز و راز را عنایت الهی و امدادهای غیبی در مسائل اقتصادی، امنیتی، نظامی و دفاعی دانست که نظام اسلامی از آن برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، لشکرهای حاضر در دوران دفاع مقدس از استان های مختلف را دارای نقشی متفاوت دانست و گفت: از جمله این لشکرها، لشکر قدس گیلان بود که بعد از جدا شدن از لشکر ۲۵ کربلا ، بصورت مستقل عمل کرد و در کنار دیگر لشکرهای سپاه، به نبرد علیه استکبار جهانی و دشمنان اسلام پرداخت.

سردار جعفری مهم ترین ویژگی لشکر ۱۶ قدس گیلان را صداقت، اخلاص و ایمان بالای آنها ذکر کرد و افزود: امروز نیز در استان، این ویژگی همچنان به چشم می خورد و سبب موفقیت در بخش های مختلف شده است.

وی با یادآوری اینکه همه چیز ما مدیون شهدا و حماسه بزرگ دوران دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی، دستاوردها و پیامدهای بزرگی برای اسلام، انقلاب و کشور داشته و دارد.

وی افزود: مهم ترین این دستاوردها ، امنیت بی نظیری است که در ایران، برغم همه دشمنی ها و توطئه ها وجود دارد.

سردار جعفری ادامه داد: با همه دشمنی هایی که علیه ایران اسلامی انجام می شود، کشور ما مانند جزیره ثبات است و بعد از جنگ نیز، تاکنون هیچ دولتی حتی جرأت چپ نگاه کردن به خاک ما را نداشته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به وضعیت ناامنی در برخی کشورهای همسایه اشاره و اضافه کرد: این ناامنی ها همین که به مرزهای ما می رسد، خاموش می شود و این، به برکت خون شهیدان است.

سردار جعفری اقتدار و عظمت ایران اسلامی را دیگر دستاورد دوران دفاع مقدس دانست و بیان کرد: این قدرتی که ما داریم؛ چه مادی، چه دفاعی و موشکی و چه قدرت مردمی، مجموعه ای از عوامل اقتدار را برای ما رقم زده است، اقتداری که در طول تاریخ، نظیر نداشته است.

شهرستان لنگرود در ۶۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

سردار رشید حسین املاکی قائم مقام لشکر ۱۶ قدس گیلان، یکی از ستارگان پرفروغ و از رزمندگان گیلانی بود که در عملیات های مختلف از جمله والفجر مقدماتی، والفجر ۱ ، والفجر۴ ، والفجر۶ ، والفجر ۸ ، والفجر ۹ و عملیات بدر نقش آفرینی موثری داشت. وی در نهم فروردین ماه سال ۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در منطقه عمومی سید صادق، شانه دری بر روی ارتفاعات بانی بنوک به فیض شهادت رسید.

استان گیلان هشت هزار شهید و نزدیک به ۲۲ هزار جانباز و ایثارگر دارد.

سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه)وارد گیلان شد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد