شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
آبان ۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 63076 خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

اولویت در برداشت‌های معدنی، پروژه‌های عمرانی گیلان است

اولویت در برداشت‌های معدنی، پروژه‌های عمرانی گیلان است

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به استفاده برداشت مواد معدنی در راستای منافع استان گیلان افزود: در صدور اجازه برداشت‌های معدنی، پروژه‌های عمرانی استان جهت ایجاد تأسیسات زیرساختی و ابنیه عمومی در اولویت می‌باشند.

فرهاد دلق‌پوش، ظهر امروز در کمیته رسیدگی به وضعیت معادن استان گیلان در سالن جلسات سازمان بابیان اینکه معادن به عنوان یکی از مزیت های متعدد استان گیلان است اظهار کرد: علی رغم وجود چند کارخانه صنایع معدنی، سهم استان در بحث فرآورده‌های معدنی اندک است و گسترش استخراج و فرآوری مواد معدنی ضمن ایجاد ارزش‌افزوده می‌تواند نیازهای نیروهای تحصیلکرده بخش معدنی استان را نیز پاسخگو باشد.

وی با اشاره به استفاده برداشت مواد معدنی در راستای منافع استان گیلان افزود: در صدور اجازه برداشت‌های معدنی، پروژه‌های عمرانی استان جهت ایجاد تأسیسات زیرساختی و ابنیه عمومی در اولویت می‌باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر نظارت موثر بر برداشت‌های معدنی استان بیان کرد: با توجه به اقلیم طبیعی استان برداشت‌های معدنی، نظارت و دقت بیشتری مورد نظر است و در این راستا نیازمند تعامل سایر نهادها از جمله آب منطقه‌ای، محیط‌زیست، منابع طبیعی و نیروی انتظامی استان می باشیم.

وی با مقایسه استان گیلان با بسیاری از استان ها ی کویری کشور، از بی‌توجهی به پتانسیل‌ها و مزیت های موجود گیلان گلایه کرد و افزود: در گیلان با توجه به پتانسیل‌های موجود، نیازی به خلق مزیت نداریم که برای سرمایه‌گذار و توسعه اقتصادی جذاب باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بیان کرد: فقط سیاست‌گذاری درست برای بهره مندی از منابع و مزیت های موجود در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان، کفایت می‌کند.

دلق‌پوش مطرح کرد: تشکیل شورای معادن در استان بعنوان هم طراز شورای عالی معادن کشور در جهت سیاست‌گذاری مطلوب، یک نیاز اساسی است و باید به نحوی برنامه‌ریزی گردد که از خام فروشی برخی مواد معدنی استان جلوگیری شود و از مزیت ذخایر معدنی در راستای توسعه اقتصادی استان و اشتغال آفرینی بهره‌گیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بابیان اینکه استفاده از منابع معدنی در تامین مواد اولیه پروژ های صنعتی و فراهم نمودن امکانات زیرساختی و عمرانی استان ضروری است گفت: قطعا باید به نحوی برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کنیم که از مزیت های معدنی استان در پروژه‌های کلان که منجر به بهبود وضع اقتصادی استان می شود، استفاده گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش