شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
آبان ۲۱, ۱۳۹۴ کد خبر : 42881 خبر ها

اولویت شهرداری رشت جمع آوری زباله یا پیاده راه سازی ؟!

اولویت شهرداری رشت جمع آوری زباله یا پیاده راه سازی ؟!

اختصاصی گیلانیان : علیرغم اینکه شهرداری عوارض مشخصی بابت (زباله) از شهروندان وصول می نماید این روزها اهالی محدوده شهرداری منطقه ۵ رشت از انباشت زباله در محل سکونت شان که سلامتی آنان را تهدید می کند شدیدا گلایه دارند .

از سوی دیگر مدت ۱۵ روز است در بخشی از محدوده شهردار ی منطقه یک زباله خشک جمع آوری نمی شود و این امر باعث رونق کاسبکارانی است که به جمع آوری انواع زباله و قابل بازیافت اشتغال دارند فرصت مناسبی است تا جستجوی پرسودی داشته باشند .

اگرچه این سود متوجه قشر خاص است ولی همین سودجویان باعث بهم ربختن بسته های زباله خشک شهروندان در کوچه ها و پخش آن در سطح معابر می شوند که چهره کوچه ها را زشت می نماید .

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت که باید بعنوان یکی از اعضای سیاستگزار و ناظر عالی امور شهری به جای اینکه در خصوص این نواقص چاره اندیشی کند برای پوشاندن ضعف مدیریتی شورا در نهایت بی تفاوتی دانسته های مردم را به آنان متذکر می شود !

محمد حسین واثق کارگر نیا ، عضور شورای اسلامی شهر رشت در گفتگو با فارس ضمن مسئول دانستن شهرداری‌های مناطق در جمع‌آوری زباله‌های حوزه استحفاظی می گوید : شهرداری‌های مناطق برای این کار به صورت حجمی با شرکت‌های مربوطه قرارداد می‌بندند و باید پاسخگو باشند !

نکته ۱ : البته جناب ایشان نمی گویند شهرداری تا کنون به چه کسی و یا در چه موردی پاسخگو بوده تا در این مورد پاسخگو باشد !  آیا ایشان این حرف را باید به رسانه و شهروندان بگوید یا به شهردار !؟ شهرداری به ایشان که عضو شورا هستند پاسخگو هست تا به شهروندان پاسخگو باشد !؟

این عضو شورا معتقد است با توجه به اینکه موضوع زباله با بهداشت شهروندان سر و کار دارد کسی اجازه ندارد در بحث جمع‌آوری زباله شهروندان کوتاهی نماید .

نکته ۲ : این کشف شهود عضو محترم شورا حرف مردم هم هست ولی سوال اینجاست : چه کسی باید حافظ و منافع حقوق شهروندان باشد ؟ اگر این مورد کوتاهی نیست چه نامی می توان بر آن گذاشت ؟

اسفبارتر اینکه این عضو شورای ضمن تاکید این مهم که شهرداری رشت باید به تعهدات خود درباره شهروندان عمل نماید از بیان یک نکته مهم کلیدی کوتاهی نمی کند و آن اینکه : تاخیر در پرداخت حقوق شرکت‌های حجمی که مسئولیت جمع‌آوری زباله‌های شهر رشت را به‌ عهده دارد یکی از دلایل بروز چنین مشکلاتی است.

وقتی این عضو شورا به اتفاق دیگر برخی از اعضای دیگر پروژه های پیاده راه سازی و بی آر تی را تصویب می کردند آیا از وضع مالی و در آمدی شهرداری اطلاع نداشتند ؟

آیا حضرات برای شهردار اولویت های شهری را ترسیم یا تذکر و یا توصیه نکردند ؟

بنظر می رسد جا دارد آقایان : جعفرزاده ، تامینی و لاهوتی (نماینده معین رشت) بعنوان حامیان بی چون و چرای شهردار رشت به این سوال پاسخ بگویند : اولویت اول شهرداری باید پیاده راه سازی و بی آر تی باشد یا جمع آوری زباله ؟ اصلا جمع آوری زباله خانگی در شهر بعهده کیست ؟

وقتی شهرداری نمی تواند بدهی خود به پیمانکاران را پرداخت نماید آیا اجرای پروژه های سنگین و هزینه بر عقلایی است ؟

4

3

2

1

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش