گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
دسامبر 31, 2011 کد خبر : 5276 خبر ها

آيت الله قرباني در نماز جمعه اين هفته رشت :

اگر همه را با یک چوب برانیم جذب حداکثری نخواهیم کرد

اگر همه را با یک چوب برانیم جذب حداکثری نخواهیم کرد

نماز جمعه این هفته رشت به امامت حضرت آیت الله قربانی برگزار شد . ایشان در خطبه دوم نماز جمعه این هفته رشت  گفتند :  امروز آخرین روز ثبت نام کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی است. کسانی که شایسه هستند ، اگر تا این ساعت اسم ننوشته‌اند بروند ثبت نام کنند ، چرا که این نظام مال انسان‌های شایسته و نظام شایسته سالار است. وی افزود: در مسأله نمایندگی که جایگاه مهمی هست ، تنظیم قانون برای کشور که در هفته آینده پیرامونش سخن خواهم گفت، باید انسان‌های شایسته وارد صحنه شوند، نه سوء استفاده ‌گران کسانی تریبون را در اختیار بگیرند بعد اهداف انقلاب را مورد هجمه قرار بدهند، یا برای دشمنان خارج نشین خوراک تبلیغاتی فراهم نماید.

وی ادامه داد: افراد مخالف با ولایت فقیه، یا کنار گذاشتن ولایت فقیه، افراد منحرف و آلوده دامن و سوء استفاد‌گر نباید نباید به عنوان نماینده مردم بیایند. وقتی می‌بینیم برخی از نمایندگان در خارج بلندگوی دشمنان اسلام هستند، یا کسانی‌که سوء استفاده مالی کردند، یا اتهامات زشتی دارند که آدم خجالت می‌کشد اسم ببرد ، اینها یک زمانی نماینده مردم بودند، آدم احساس شرمندگی می‌کند.

امام جمعه رشت خطاب به نمازگزاران گفت: شما باید آدم‌های مثبت و خوبی را باید برای این مهم در نظر بگیرید و کسان آلوده هم نیایند آبروی خودشان را نبرند و بعد هم شورای نظارت در عین جذب حداکثری، که دستور مقام معظم رهبری است و دفع حد اقلی سعی بکنند در مورد کسانی‌که مدارک زنده در خصوص آلودگی آنان دارند ، آنها را نپذیرن؛ اما جناحی عمل نکنند . اگر ما بخواهیم همه را با یک چوب برانیم، آنوقت ما جذب حداکثری نخواهیم کرد. باید پیش خدا حجت داشته‌باشیم . می‌گویند فلانی چنان کرد، می‌گویند فلانی بهمان کرد، با می‌گویندها با حیثیت افراد بازی نشود، تا مردم رغبت داشته‌باشند بیایند در انتخابات شرکت کنند که انشاء الله در این رابطه در هفته‌های آینده صحبت بیشتری خواهم داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد