گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
ژوئن 25, 2019 کد خبر : 73792 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان :

ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت در واحدهای اقتصادی گیلان است

ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت در واحدهای اقتصادی گیلان است

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: حفظ و ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت در واحدهای تولیدی و صنعتی است و بایستی برای رفع مشکلات این واحدها در کوتاه‌ترین زمان اقدام کرد.

 آرش فرزام‌صفت در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان در لاهیجان اظهار داشت: ۱۵ واحد نیمه‌تمام با آماده کردن ۱۸ هزار فرصت شغلی در شهرستان لاهیجان در حال ساخت و تکمیل است و کمک به اتمام فرآیند ساخت این واحدها جهت بهره‌برداری و شروع تولید در آنها بایستی در اولویت مسئولان مربوطه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه ۳۵ میلیارد تومان از محل تسهیلات روستایی برای شهرستان لاهیجان تعریف شده است گفت: تاکنون ۲۵ میلیارد ریال از مبلغ مذکور پرداخت شده است و مشکلات ۱۵ واحد صنعتی و تولیدی در لاهیجان نیز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مسئولان اقتصادی و صنعتی گیلان بررسی می‌شود.

وی اشتغال را مهم‌ترین اولویت واحدهای اقتصادی دانست و افزود: بخش زیادی از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی مربوط به خارج از مدیریت یک شرکت است و بایستی نسبت به رفع این مشکلات در کوتاه‌ترین زمان اقدام شود تا واحدهای تولیدی به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند و ظرفیت تولید خود را تا چندبرابر افزایش دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این جلسه خواستار تسریع در اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان‌ها شد و اظهار داشت: در مجموع ۵۰۹ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی و تولیدی گیلان پرداخت شد و ۴۵۰ میلیارد تومان هم نزد بانک‌ها است و به‌تدریج پرداخت می‌شود.

فرهاد دلق‌پوش با اشاره به اینکه شهرستان لاهیجان قطب غذایی استان گیلان و دارای برند کشوری در این زمینه است گفت: باتوجه به مشکلات موجود در حوزه صنعت و تولید بایستی مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان به‌صورت ویژه و در کمترین زمان ممکن به دستگاه‌ها اعلام شود و روند اجرایی آن در شهرستان‌ها سرعت گیرد.

وی بیان کرد: از ابوالقاسم یوسفی‌نژاد، مدیرکل گمرک استان گیلان در بازدید از واحدهای صنعتی دستور داد که کارشناسان گمرک با حضور در محل واحدصنعتی در روند صدور محصولات صادراتی گیلان سرعت عمل داشته باشند و این الگوی تعامل بایستی در سایر ادارات و بانک‌ها تسری یابد.

فرماندار شهرستان لاهیجان نیز در این جلسه معیشت و اشتغال را دغدغه مشترک همه ارکان نظام دانست و افزود: با توجه به نامگذاری سال به‌نام رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب و سیاست‌گذاری‌های دولت می‌توان امید بهتری به آینده تولید و کسب و کار استان و شهرستان داشت.

اسماعیل میرغضنفری با اشاره به مشکلات زیرساختی مانند آب، کشاورزی و برق در شهرستان لاهیجان خاطرنشان کرد: لاهیجان نزدیک ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که از مجموع ۱۶۵ واحد تولیدی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، ۹۴ واحد به‌صورت میدانی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۵ هزار و ۳۸۰ نیروی انسانی در واحدهای تولیدی شهرستان لاهیجان مشغول کار هستند و بقیه واحدهای اقتصادی هم یا ابطال پروانه کردند و یا به واحدهای صنفی تبدیل شدند افزود: ۶ واحد ایجادی در لاهیجان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ تا ۹۰ درصد و با مجوز اشتغال ۴۰۷ نفر در حال ساخت می‌باشند.

میرغضنفری با بیان اینکه ۹ واحد با مجوز اشتغال ۴۴۶ نفر از ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت نیز استفاده کردند عنوان کرد: در بخش مشاغل خانگی نیز در شهرستان لاهیجان برای ۲۱۵ نفر با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان اشتغال‌زایی شده است.

وی گفت: امسال در شهرستان لاهیجان برای ۱۲۱ نفر با مبلغ یک میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان اشتغال‌زایی شده است؛ مجموع سهم اعتبارات لاهیجان در سامانه کارا ۲۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که ۲۴ میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان با تعداد اشتغال ۳۹۱ نفر را توانست جذب کند که ۱۴ درصد بیش از سهمیه درنظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان لاهیجان بیان کرد: در بخش بوم‌گردی، ۵۰ نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند که ۸ نفر مبلغ یک میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند و ۷ پرونده در بانک‌ها منتظر تخصیص اعتبار هستند و تعداد ۲۹ واحد با ظرفیت ۵۹ اتاق در حوزه بوم‌گردی فعالیت می‌کند و ۳۵ نفر نیز به‌دلیل طولانی شدن کار انصراف دادند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت