گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 9, 2016 کد خبر : 47659 خبر ها

ایجاد بیش از ۴۲ هزار شغل طی سال گذشته در گیلان

ایجاد بیش از ۴۲ هزار شغل طی سال گذشته در گیلان

گیلانیان : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سال گذشته دستگاه‌های ذی ربط تلاش مضاعفی در کاهش بیکاری گیلان انجام داده اند گفت: ۴۲ هزار و ۲۵۱ شغل طی سال گذشته در گیلان ایجاد شده است.

محمود ایزد دوست، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز(۲۱ فروردین) در کارگروه اشتغال که در استانداری گیلان برگزار شد اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش بیکاری گیلان اقدام‌های مطلوبی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۲ هزار و ۲۵۱ شغل ایجاد شده است گفت: از این تعداد ۲۳ هزار و ۸۸۲ اشتغال جدید در ثبت آمار اشتغال کشور ثبت و ۱۸ هزار و ۳۶۹ شغل به ثبت نرسیده است.

ایزددوست تصریح کرد: همه بانک‌های عامل تاحدی در راستای اشتغال گیلان تسهیلات موردنظر را پرداخت کرده و هماهنگی‌های مطلوبی را ارائه داده‌اند.

 رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: ۲۴۵ طرح گردشگری در دست احداث است که با اجرای این طرح‌ها در گیلان ۳ هزار نفر به طور مستقیم وارد بازار کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه اگر بانک‌های عامل در ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران همکاری نکنند در این زمینه با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد، گفت: احداث مجتمع‌های تفریحی گردشگری، هتل، هتل آپارتمان و مسافرخانه از جمله طرح‌های گردشگری گیلان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان کرد: صنایع دستی بخش دیگری از ظرفیت‌های اشتغال این اداره کل است که سال گذشته ۵۰۰ اشتغال در استان در بخش‌های مختلف صنایع دستی ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی