تبلیغ
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 21 November , 2018
مهر ۲۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 62789 خبر ها

ایجاد سایت موزه تاریخی مارلیک در رودبار

ایجاد سایت موزه تاریخی مارلیک در رودبار

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان از ایجاد سایت موزه تاریخی مارلیک در رودبار خبر داد و گفت: این پروژه بزرگ که در قالب اعتبارات ملی انجام می شود فرصت مغتنمی برای تبدیل این منطقه به جاذبه بین المللی است.

منوچهر جمالی در کارگروه شهرستان رودبار که در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به وجود اقوام و اقلیم های مختلف، مناطق مختلف گردشگری و تنوع محصولات کشاورزی ایران، اظهار کرد: همکاری و همدلی مسئولان مرتبط را برای بهره گیری از این ظرفیت های مناسب خواستاریم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف ما آسیب رساندن به جنگل و مرتع، آلوده ساختن محیط زیست و از بین بردن کشاورزی نیست، از مدیران این دستگاه ها در شهرستان خواست با همکاری ادارات کل به نتایجی مثبت، ماندگار و به نفع مردم برسند تا با فراهم سازی اشتغال بومی و زیرساخت های مناسب زمینه بازگشت جوانان و شهروندان رودباری را فراهم نمایند.

وی از منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست، جهاد کشاورزی و دیگر ادارات خواست با رعایت چارچوب ها و قوانین برای سرمایه گذاران بخش گردشگری هم راهنما باشند و هم همفکری و تعامل داشته باشند.

در ادامه رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این نشست از ایجاد سایت موزه تاریخی مارلیک در رودبار خبرداد و گفت: این پروژه بزرگ که در قالب اعتبارات ملی انجام می شود فرصت مغتنمی برای تبدیل این منطقه به جاذبه بین المللی است.

وی طبیعت گردی و بوم گردی را در دستور کار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دولت دانست و گفت: پروژه های منجر به اشتغالزایی و توسعه شهرستان مورد حمایت میراث فرهنگی قرار می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان به استعداد بالقوه گردشگری دیورش و تلاش برای رفع موانع آن در کارگروه رفع موانع تولید استان اشاره کرد و گفت: اگر بسترهای زیرساختی و زیربنایی مناسب دیورش فراهم گردد این روستا به موقعیت ممتاز در شهرستان و استان تبدیل می شود.

علیزاده غار دربند رشی و تپه جلالیه کلورز را جزء حوزه تمدنی بشر دانست و گفت: تلاش می کنیم برای آن منابع اعتباری مناسب را تعریف کنیم.

وی به احیاء بافت های روستایی در قالب برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: با همکاری بنیاد مسکن تلاش می کنیم دو طرح در روستاهای رودبار اجرا نمائیم./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

مدیر دپارتمان مدیریت شهری :

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات گیلان :

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است

بیش از ۹۰ درصد معادن کوهی گیلان در رودبار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

بیش از ۹۰ درصد معادن کوهی گیلان در رودبار است