گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
دی ۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 64294 خبر ها

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان مطرح کرد :

ایجاد شبکه‌ای از مارینا در طول سواحل خزر با هدف اشتغال پایدار

ایجاد شبکه‌ای از مارینا در طول سواحل خزر با هدف اشتغال پایدار

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی، شبکه‌ای از مارینا را در طول سواحل خزر با هدف اشتغال پایدار، فعال‌سازی صنعت گردشگری دریایی و انتقال بخشی از حمل‌ونقل جاده‌ای به حمل‌ونقل دریایی ایجاد کند.

حسین چراغی عصر امروز در نشست مشترک با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: شهرستان آستارا به‌دلیل دسترسی به کشورهای حاشیه خزر به‌ویژه باکو در کشور جمهوری آذربایجان و هم‌چنین دسترسی به جامعه هدف در غرب کشور از مزیت‌های خوبی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دریایی برخوردار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه باید از ظرفیت های گردشگری استان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، تصریح کرد: از فرماندار و دیگر مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا انتظار دارم تا از ظرفیت‌های بخش خصوصی که توسط سازمان بنادر معرفی شده است به‌خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی و به‌منظور کارایی ظرفیت‌های دریایی در خزر طرح ایجاد شبکه‌ای از مارینا را در طول سواحل خزر ایجاد کند، خاطرنشان کرد: با ایجاد این شبکه، ضمن فعال‌سازی صنعت گردشگری دریایی و اشتغال پایدار در سواحل خزر، بخشی از حمل‌ونقل جاده‌ای به سمت حمل‌ونقل دریایی سوق داده می‌شود.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست مذکور از آمادگی این شهرستان برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها با محوریت اجرای طرح‌های تفریحی دریایی و ایجاد مناطق تفریحی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: شهرستان آستارا از قابلیت‌های خوبی در زمینه گردشگری تفریحی دریایی برخوردار بوده و از حضور سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت می‌کنیم.

رنجکش کیسمی با اشاره به اینکه سالانه بیش از پنج میلیون گردشگر داخلی در کنار حدود ۸۰۰ هزار تردد مرزی در شهرستان آستارا انجام می‌شود که این میزان تردد ظرفیت خوبی برای تمرکز بر روی ارائه خدمات تفریحی است، تصریح کرد: ایجاد اسکله‌های تفریحی دریایی می‌تواند جذابیت خوبی برای ماندگاری گردشگران در این شهرستان داشته باشد.

وی با اشاره به وجود مرزهای آبی، خشکی و انتقال ریلی موجود در شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: هرچند این شهرستان از نظر تهیه زمین دارای مشکلات و کمبودهایی است، اما بهره‌وری صحیح از داشته‌های موجود در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و جلب سرمایه‌گذاران بوده و در آینده بسیار نزدیک تحولات خوبی به واسطه این موقعیت‌ها در شهرستان آستارا ایجاد می‌شود./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند