گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
فوریه 14, 2014 کد خبر : 24770 خبر ها

ایجاد فرصت‌ سرمایه‌گذاری برای تامین خدمات به گردشگران در گیلان ضروری است

ایجاد فرصت‌ سرمایه‌گذاری برای تامین خدمات به گردشگران در گیلان ضروری است

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای تامین خدمات مطلوب به گردشگران در استان امری مهم و ضروری است.

رضا علیزاده افزود: در گیلان به دلیل انگیزه‌ای که برای حضور گردشگران وجود دارد تامین خدمات زیر ساختی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری باید ایجاد شود.

وی همچنین با بیان اینکه سرمایه گذار نباید درگیر بروکراسی کاذب اداری شود، اظهارداشت: گیلان برای توسعه نیازمند سرمایه‌گذاری موثر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به واگذاری پارک های جنگلی مشمول ماده سه قانون حفاظت و بهره برداری جنگل‌ها و مراتع اشاره کرد و گفت: امکان سرمایه گذاری در برخی از این پارک ها به دلیل نبود کتابچه طرح و یا عدم تجدید بیلان برای سرمایه گذار وجود ندارد.

وی افزود: صنعت گردشگری در تمامی بخش های اقتصادی اثرهای توسعه ای دارد به همین دلیل برنامه‌ریزی عامل مهمی برای دستیابی به موفقیت در این بخش است.

علیزاده اظهارداشت: سهم صنعت توریسم در اقتصاد ملی کشورها از جمله مباحث مهمی که مورد توجه صاحبان امر قرار گرفته و ارتباط تنگاتنگی با صنایع دیگری مانند هتلداری، حمل و نقل، آژانس های مسافرتی، صنایع دستی، رستوران داری، صنایع غذایی، کشاورزی و غیره دارد.

وی اذعان داشت: اصلی ترین کارکرد این صنعت کسب درآمدهای ارزی، ایجاد زمینه اشتغال، فروش کالاها و خدمات مورد نیاز گردشگران و به ویژه صنایع دستی، توسعه حمل و نقل و رونق اقتصادی است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی