گیلانیان
پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ Thursday, 22 April , 2021
دسامبر 10, 2012 کد خبر : 15312 خبر ها

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی:

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا ضروری است

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا ضروری است

 گیلانیان : صفر نعیمی با اشاره به مزایای آغاز فعالیت فاز نخست اسکله آستارا اظهار کرد: آغاز فعالیت فاز نخست اسکله آستارا موجب توسعه و پیشرفت در حوزه اقتصادی می‌شود اما فعالیت این اسکله به تنهایی کافی نیست و باید منطقه ویژه اقتصادی نیز در کنار آن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه آغاز فعالیت اسکله آستارا و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان پیامدهای مثبت زیادی را به دنبال دارد، افزود: با آغاز فعالیت اسکله آستارا شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود اما وجود منطقه ویژه اقتصادی آستارا می‌تواند تکمیل کننده آن باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آستارا در موقعیت جغرافیایی خاص و ویژه‌ای قرار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آستارا تنها شهرستان مرزی گیلان با دنیای خارج است شرایط بسیار خوب و ایده‌آلی را در حوزه اقتصادی دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در آستارا تاثیر شگرفی در حوزه ترانزیت کالا به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان تمام فعالیت‌های ترانزیت کالا در این منطقه از لحاظ تعرفه گمرکی و مالیاتی معاف می‌شود که این موضوع یکی از موارد مثبت و خوب این منطقه است.

نعیمی، با بیان اینکه به صورت ویژه پیگیر موانع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم، یادآور شد: یکی از این موانع آزاد‌سازی حریم ۶۰ متری دریا است که تصمیمات بسیار خوبی در این راستا انجام گرفته تا هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود.

وی با انتقاد از اجرایی نشدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا با توجه به راه‌اندازی فاز نخست اسکله این شهرستان، افزود: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی آستارا برای منطقه بسیار حیاتی و ضروری است و بدون آن از لحاظ توسعه اقتصادی با مشکل مواجه می‌شویم.

این نماینده درباره اظهار نظر برخی رسانه‌ها مبنی بر مخالفت وی با افتتاح اسکله آستارا، گفت: بنده با افتتاح اسکله آستارا مخالفتی ندارم اما باید در کنار این اسکله هر چه سریع‌تر منطقه ویژه اقتصادی آستارا در شهرستان ایجاد و راه‌اندازی شود.

به گزارش فارس، فاز نخست اسکله آستارا اکنون آماده بهره‌برداری است و تمام سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز در این اسکله اجرایی شده و تنها منتظر ابلاغ مجوز مرز مجاز دریایی از طرف معاون اول رئیس جمهوری است تا عملا کشتی‌های بزرگ تجاری در این اسکله پهلوگیری شده و عملیات ترانزیت کالا در این اسکله آغاز شود. منبع / فارس.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

جای این حرف‌ها در جلسات است نه در عموم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور :

جای این حرف‌ها در جلسات است نه در عموم

کرونایی های بستری در گیلان ۱۰۰۰ تایی شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

کرونایی های بستری در گیلان ۱۰۰۰ تایی شدند