تبلیغ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ Monday, 22 October , 2018
بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 65541 خبر ها

ایجاد ۱۵ هزار شغل با تکمیل زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی آستارا

ایجاد ۱۵ هزار شغل با تکمیل زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی آستارا

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت:تکمیل زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی شهرستان مرزی بندر آستارا ، توانایی ایجاد ۱۵ هزار شغل به صورت مستقیم را دارد.

فرهاد دلقپوش، در نخستین همایش ملی فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری آستارا که در هتل بین المللی اسپیناس برگزار شد ، در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد : شهرستان مرزی بندر آستارا به عنوان پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی با ظرفیت‌های استانی در توسعه تجارت ، بازرگانی و فعالیت‌های اقتصادی ، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: آستارا می توانند به مانند نگینی ارزشمند در یک انگشتر در حوزه اقتصاد و تجارت کشور ، نقش ممتاز خود را به خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه هیچ نقطه‌ای از کشور وجود ندارد که به تنهایی از نعمت بندر ، نزدیکترین مرز زمینی و خشکی به اروپا و آسیای میانه و بزرگترین پروژه ریلی کشور و خاورمیانه برخوردار باشد ، افزود: این قطعات مانند پازلی زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی شهرستان را فراهم کرده و توانایی ایجاد ۱۵ هزار شغل به صورت مستقیم را دارد.

دلقپوش با تأکید بر اینکه این همایش فرصتی مناسب جهت بازیابی ، بازشناسی ، بازخوانی و تدوین یک استراتژی مناسب به منظور تبدیل این ظرفیت‌ها جهت اشتغالزایی است ، خاطر نشان کرد: شناخت ظرفیت‌ها ، مطالعه علمی و فراهم کردن زیرساخت‌ها و بسترهای تبدیل این ظرفیت‌ها به عرصه توسعه ، فعالیت ، تجارت و تبدیل کردن این ثروت به اقتصاد یک اصل بسیار مهم است که باید به آن توجه گردد.

وی اضافه کرد: آستارا می‌تواند به شاهراه و محور توسعه گیلان و توسعه شمال کشور و یک قطعه از پازل مهم توسعه به ویژه در عرصه تجارت و اقتصاد کشور تبدیل شود‌.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه هزینه حمل کالا و مسافر با خط ریلی یک سوم دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل است ، یادآور شد : راه آهن بین‌المللی آستارا – آستارا برای شهرستان یک فرصت استثنایی بوده و می‌تواند این منطقه را به عنوان شهرستان اول استان گیلان تبدیل کند.

وی بیشترین حمایت سازمان صنعت ، معدن و تجارت را از تولیدات صادرات محور و دانش بنیان عنوان کرد و گفت : در گیلان این ظرفیت‌ها در محصولاتی نظیر برنج ، چای ، صنعت نساجی ، صنعت سلولزی و محصولات چوبی وجود دارد و این محصولات می‌توانند آبروی کشور را حفظ کنند.

دلقپوش ایجاد سرای تجاری ایران در آستراخان روسیه را یک گام موثر دانست و خاطرنشان کرد : قرار است به دعوت استاندار آستراخان جهت به حداکثر رساندن این ظرفیت‌ها و امضای تفاهم نامه‌های بیشتر در اواخر فروردین ماه سال ۹۷ به ریاست استاندار گیلان سفری به آن کشور داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه به مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان پیشنهاد داده‌ایم جهت تبادل کالا و خدمات از طریق خطوط کشتیرانی و بنادر با بنادر استان‌های گرگان و مازندران تفاهمنامه مشترک همکاری امضا کنند ، توضیح داد : با این اقدام می‌توان کالاهایی که مبدأ آنها چین ، افغانستان و شرق کشور است را به غرب کشور و از طریق خط ریلی آستارا – آستارا به اروپا ترانزیت کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد