گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
آوریل 8, 2013 کد خبر : 18016 خبر ها

مدیرکل تعاون گیلان خبر داد

ایجاد ۸۶ هزار و ۸۰۰ شغل در گیلان

ایجاد ۸۶ هزار و ۸۰۰ شغل در گیلان

گیلانیان : مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان از ایجاد ۸۶ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در سال ۹۱ در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت خلیل حنیف امروز در جمع مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به فعالیت‌های کارگروه اشتغال و سرمایه گیلان در سال ۹۱ اظهار کرد: سال گذشته حفظ شرایط تولید و محیط‌های کارگری موجود برای ۲۶۰ هزار نفر نیروی انسانی فعال در واحدها در دستور کار بود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه در کشور و اعمال تحریم‌ها در سال گذشته، بخشی یا تمام مواد اولیه ۶۱۸ واحد تولیدی گیلان باید از خارج وارد می‌شد و این امر نیاز به نقدینگی و سرمایه در گردش داشت که با کمک سیستم بانکی و موسسه‌های پولی تامین شد.

حنیف به تولید مستمر واحدهای تولیدی گیلان در سال ۹۱ اشاره کرد و افزود: سال گذشته واحدهای صنعتی گیلان وقفه‌ای در تولید نداشتند.

این مسئول با بیان اینکه در پایان سال گذشته برای نخستین بار بحران کارگری در استان نداشتیم، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته در اسفند ماه شاهد تحصن‌ها و تجمع‌های کارگری در گیلان بودیم و سال گذشته این وضعیت را با حداقل بحران طی کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان غلبه بر بحران کارگری را نشان دهنده عملکرد مدیران در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان دانست و تصریح کرد: سال گذشته تعهد ایجاد ۸۳ هزار فرصت شغلی طبق اعلام شورای اشتغال کشور داشتیم و تا پایان اسفند ماه پنج درصد بیش از برنامه در سامانه رصد اشتغال وزارتخانه ثبت شده است.

وی از ایجاد ۸۶ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در سال ۹۱ در گیلان خبر داد و بیان کرد: ۱۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد کسب و کار کوچک و مشاغل خانگی به استان اختصاص پیدا کرد و جزو پنج استان نخست کشور طبق اعلام شورای عالی اشتغال در جذب آن بودیم و توانستیم سهمیه خوبی جذب کنیم.

* کشت برنج در گیلان آغاز شد

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور به تنظیم بازار مرغ در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: مرغ با نرخ بسیار مناسب برای نخستین بار در ایام نوروز در استان توزیع شد.

علیرضا شعبان‌نژاد با بیان اینکه جوجه‌ریزی یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه در بهمن ماه سال ۹۱ در گیلان انجام شد، تصریح کرد: ۷۰۰ هزار قطعه مرغ بیش از ذخیره‌ای که داشتیم تا هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین از آغاز کشت برنج در گیلان خبر داد و بیان کرد: امسال توزیع کود زودتر از سال‌های گذشته بین کشاورزان آغاز شده است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد