گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
آگوست 17, 2015 کد خبر : 40015 خبر ها

ایران اسلامی تنها کشور جهان است که ندای آزادی سر می دهد

ایران اسلامی تنها کشور جهان است که ندای آزادی سر می دهد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امروز مسئولیت آزادگان بسیار زیاد است، گفت: آزادگان آثار خود در اسارت را به عنوان یک ارمغان به نسل‌های آینده ارائه کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار با آزادگان گیلانی با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد و ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اظهار کرد: رسیدن به اهداف بلند مستلزم تحمل سختی‌هاست و با خوش‌گذرانی و ناز و تنعم این هدف محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد به مقام علمی بلندی نایل شود باید زحمات زیادی را متحمل شود، افزود: هیچ‌گاه گنج بدون رنج میسر نمی‌شود.

آیت الله قربانی گفت : ما آیات عظام زیاد داشتیم ولی امام راحل که به مرحله عظمی رسید باین جهت بود که در راه رسیدن به آرمانهایش رنج های زیادی تحمل کرد و برای به بار نشاندن انقلاب اسلامی بسیاری از بی‌اعتنایی‌ها، بی‌احترامی‌ها، آزار و اذیت‌های روحی و جسمی و زندان و شکنجه‌ها و تبعید را تحمل کردند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام نیز برای رسیدن به اهداف خود و گسترش اسلام رنج‌ها و مرارت‌های بسیاری کشیدند , شعب ابیطالب و فرار شبانه از وطن خود به مدینه از جمله این مرارت ها است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پیام بیداری اسلامی را به دنیا صادر کرده است، افزود: امروز ما با تلاش و مجاهدت شهدا، ایثارگران و آزادگان بدون هیچ آلودگی و وابستگی ندای آزادی را در جهان سر ‌دادیم و الحمد الله موفق هم شدیم .

آیت الله قربانی پیروزی انقلاب اسلامی را بر پایه و اساس اعتقاد به توحید و خداشناسی و امامت دانست و گفت: رزمندگان ما پیرو و تابع ولایت فقیه بودند و افرادی که به بند اسارت و زندان درآمدند سختی‌هایی را متحمل شدند که حتی شنیدنش نیز بسیار سخت است.

وی با تاکید بر اینکه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خود بازگشته‌اند، ادامه داد: آزادگان موجب سربلندی و افتخار این مرز و بوم هستند که سختی و رنج اسارت را به خاطر خدا و اسلام تحمل کردند و هرگز به دنبال گرفتن پست نبودند.

وی ادامه داد : درست است که بعضی ها بدون اینکه سهمی در پیروزی و ترویج انقلاب داشته باشند از نعمت های انقلاب بهره مند هستند و کسانی که بخاطر اعتقاد و انقلاب و اسلام مرارت ها کشیدند و اسیری ها و شکنجه ها کشیدند ولی آنطوری باید خود و یا فررزندانشان از نعمت های انقلاب بهره نبردند .

وی با اشاره به اینکه آزادگان جان بر کف آن روز برای خدا و دفاع از کیان و ناموس و میهن به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند، یادآور شد: اگر باز هم امروز فرصتی پیش بیاید به فرمان ولی زمان خود برای حفظ خون شهدا و آرمان‌های انقلاب جان برکف و آماده دفاع هستند .

نماینده ولی فقیه در گیلان با ذکر خاطراتی از بازگشت آزادگان به میهن و ایجاد فضای پر شور و نشاط در جامعه، تصریح کرد: ۲۶ مرداد روزی بود که لبخند بر لب‌های خانواده‌های آزادگان نشست.

آیت الله قربانی به فتنه ۸۸ و بسیج شدن دنیای غرب برای حمایت از طرف مقابل انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: افرادی که آرمان‌های انقلاب را مغایر با آزادی‌های خود می‌دانند از انقلاب ناراضی هستند و به دنبال انجام فعالیت‌های ضد فرهنگی در جامعه هستند.

وی با تاکید بر اینکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در انبوه رسانه‌های دشمن پاک‌ترین رسانه‌ها محسوب می‌شود، اضافه کرد: باید در رسانه‌ها و جامعه به دنبال رواج تشخیص نسل امروز از حلال و حرام در جامعه باشیم تا با گسترش روحیه دینی جامعه را مصون بداریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان تولید کتاب‌های خوب و مفید، برگزاری مراسم سخنرانی‌های مفید و انجام عمل صالح را در دعوت مردم به سمت خوبی‌ها تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: امروز مسئولیت آزادگان بسیار زیاد است زیرا باید آثار اسارت خود را به عنوان یک ارمغان به نسل‌های آینده ارائه کنند و مردم نیز قدردان زحمت‌های فرزندان جبهه باشند.

در مراسم مذکور سه نفر از آزادگان گیلان خاطراتی از دوران اسارت خود برای را بازگو کردند و از ۳۶ آزاده این استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد