گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
ژوئن 13, 2014 کد خبر : 27701 خبر ها

امام جمعه رشت:

ایران با حفظ وحدت قدرتمندانه برابر دشمنان ایستاده است

ایران با حفظ وحدت قدرتمندانه برابر دشمنان ایستاده است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: ملت ایران با حفظ وحدت در سایه ولایت فقیه با اقتدار در برابر دشمنان ایستاده است.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت با توصیه به دانستن قدر و ارزش وحدت در سایه ولایت فقیه اظهار داشت: اگر ولایت فقیه نبود دشمن همان بلاهایی که بر سر ملت های دیگر نظیر عراق می آورد با ما نیز انجام می داد.

امام جمعه رشت از کشورهای مسلمان بویژه مصر ، لبنان و عراق خواست با حفظ وحدت کلمه، مشکلات خود را حل کنند.

وی به نیمه شعبان و ظهور امام زمان (عج) اشاره کرد و افزود: در طول تاریخ، بشر رنگ عدالت و امنیت را ندیده است و اگر هم دیده باشد در منطقه و محدوده خاص زمانی و مکانی بوده ولی کل بشریت از آن تاکنون محروم بوده و همواره حقوق اقلیت ها توسط صاحبان زر و زور و تزویر ضایع شده است.

آیت الله قربانی در ادامه با اشاره نقش رسانه های تحت سیطره استکبار که واقعیات را به مردم وارونه جلوه می دهند، خاطرنشان کرد: امروز نیز رسانه های تبلیغاتی جهان دست استکبار است و این رسانه ها واقعیت را برای مردم دنیا بیان نمی کنند.

وی گفت: سازمان مالی جهانی نظیر صندوق بین المللی پول و تراست های سرمایه داری در دست صاحبان زر و زور است و غربی ها با داشتن پول و برنامه های تبلیغاتی هر دولتی را که بخواهند سرنگون می کنند و هر دولتی را که بخواهند حفظ می کنند.

امام جمعه رشت افزود: همه پیامبران و ادیان جهان از جمله قرآن به بشریت ظهور یک منجی را نوید داده اند و گفته اند که روزی نجات دهنده بشر می آید.

وی خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) با معجزه نمی آِید بلکه با همکاری و بیداری ملت ها است که می تواند جهان گشایی کند و منتظران اول باید خود عامل باشند و زمینه ظهور را فراهم کنند.

آیت الله قربانی در بخش دیگری از خطبه های خود به هفته جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: مسوولان باید شرایطی را فراهم کنند تا کشاورزی در استان گیلان که محوریت استان است رونق پیداکند تا از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در گذشته ۷۰درصد جمعیت در روستاها زندگی می کردند و ۳۰درصد در شهرها ساکن بودند در حالی که هم اکنون برعکس شده است.

وی با تاکید بر رسیدگی به مسایل کشاورزان تصریح کرد: در گذشته گیلان هشت هزارتن نوغان داشت ولی حالا یک هزارتن نوغان تولید می کند و تولید ۷۲هزارتن چای خشک در گذشته در سال گذشته این مقدار به ۲۴هزارتن رسیده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین به هفته سربازان گمنام اشاره کرد و گفت: اگر این سربازان گمنام امام زمان (عج) نبودند یک روحانی سرشناس در کشور باقی نمی ماند و همه توسط منافقین ترور می شدند.

آیت الله قربانی در ادامه به مسایل عراق اشاره کرد و اظهار داشت: گروه تروریستی داعش یکی از زایده های زر و زور و تزویر است و آمریکا و عربستان این گروه را برای مقابله با اسلام نام محمدی ساخته شده است که امروز برای خودشان نیز دردسر شده است.

وی همچنین با اشاره به سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی مطرح کننده نظریه مثلت زر و زور و تزویر در تاریخ به عنوان دانشمندی فرزانه و خدمتگزار یاد کرد و گفت: دکتر شریعتی خدمت زیادی کرد اما گاهی اوقات وارد محدوده هایی می شد که در حیطه کاری وی مربوط نمی شد.

آیت الله قربانی یادآورشد: زمانی که در جلسات سخنرانی شریعتی ۳۰هزار جوان مشتاق شرکت می کرد در خانه جوان (الواطی ها)۵۰۰نفر حضور پیدا می کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی