گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
اکتبر 20, 2012 کد خبر : 13689 خبر ها

کوفی عنان :

ایران با کناره‌گیری اسد در صورت خواست مردم موافق است

ایران با کناره‌گیری اسد در صورت خواست مردم موافق است

گیلانیان : نماینده ویژه سابق سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه اظهار داشت که ایران با کناره گیری رئیس جمهور سوریه در صورتی که مردم این کشور در انتخابات خواستار شوند، موافق است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، کوفی عنان در جریان سفر به واشنگتن اظهار داشت ایران با کناره گیری بشار اسد از ریاست جمهوری سوریه در صورتی که مردم این کشور از طریق انتخابات خواهان آن باشند، موافق است. وی که در موسسه مطالعاتی بروکینگز در آمریکا سخنرانی می کرد با بیان این مطلب افزود: من در جریان سفر به ایران در ماه جولای که در راستای حل بحران سوریه انجام شد با سه نفر ااز مقامات ایرانی دیدار کردم.
عنان خاطرنشان کرد: هنگامی که از مقامات ایرانی سوال کردم نظرتان درباره کناره گیری بشار اسد از ریاست جمهوری سوریه چیست در جواب گفتند: ملت سوریه باید از طریق انتخابات حتی اگر تحت نظارت سازمان ملل متحد برگزار شود در مورد این مسئله تصمیم گیری کنند.

نماینده سابق سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه در ادامه گفت: ایرانی ها معتقدند دموکراسی تنها راه حل بحران سوریه است. وی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: مقامات ایرانی همچنین راه حل دموکراتیک برای حل بحران بحرین را نیز تایید می کنند.
کوفی عنان همچنین ارسال سلاح به سوریه را محکوم و اعلام کرد این اقدام بحران در این کشور را تشدید می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی