گیلانیان
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ Thursday, 2 December , 2021
اکتبر 1, 2021 کد خبر : 82373 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

ایران برای حفظ امنیت خود مماشات نمی‌کند

ایران برای حفظ امنیت خود مماشات نمی‌کند

گیلانیان : امام‌جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا از دولت‌های ضعیف منطقه مثل ترکیه، ارمنستان و آذربایجان استفاده می‌کند تا به اهداف خود برسد، گفت: ایران باوجود رتبه اول در روابط بین همسایگان و توجه به حسن هم‌جواری اما در امنیت خود مماشات نخواهد کرد.

آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلای این شهر با اشاره سالروز هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش‌های مجاهدانه آنان اظهار کرد: در روز اربعین امسال، رهبر انقلاب با دانشجویان به صورت ویدیو کنفرانس دیدار داشته و نکات سودمندی را مطرح کردند.

وی با تأکید بر توجه به مسئله تبیین از نگاه رهبر معظم انقلاب گفت: این مسئله تبیین بود که مردم ایران اسلامی با صلابت در مقابل قدرت‌های پوشالی دنیا ایستاده‌اند و آنان را به‌زانو درآوردند.

امام‌جمعه رشت با اشاره به فرایند تاریخی مسئله تبیین تصریح کرد: خیلی از حقایق وجود دارد که باید تبیین شود، در قبال این حرکت گمراه‌کننده‌ای که به سمت ملّت ایران سرازیر است باید اقدام کرد لذا تأثیرگذاری بر افکار عمومی که یکی از هدف‌های بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب اسلامی است لازم و ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه مبهم نگه‌داشتن افکار و رها کردن اذهان مردم و بخصوص جوان‌ها از برنامه‌ها و اهداف شوم دشمن است، گفت: حرکت تبیین خنثی‌کننده‌ توطئه‌ دشمن و نقش بر آب کردن نقشه‌های آنان است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اضافه گویی‌های برخی از سران کشورهای همسایه افزود: این اضافه گویی‌ها کار آن‌ها نیست و آن‌ها در ادامه رفتار شیطانی آمریکا عمل می‌کنند چراکه آمریکا اراده کرده در آسیای میانه برای خود جای پایی پیدا کند.

فلاحتی با بین اینکه آمریکا از دولت‌های ضعیف منطقه مثل ترکیه، ارمنستان و آذربایجان استفاده می‌کند تا به اهداف خود برسد، خاطرنشان کرد: بیش از یک قرن است بین آذربایجان و ارمنستان اختلاف هست و آمریکا فکر کرده با یک توافق‌نامه حل می‌شود و می‌تواند به اهداف شوم خود برسد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به واکنش برخی غرب‌گرایان نسبت به اعلام موضع امامان جمعه مناطق مرزی گفت: بعضی از نمایندگان ولی‌فقیه صحبتی می‌کنند و غرب‌گرایان داخلی واکنش نشان می‌دهند اما دنیا بداند که اگرچه صبر ایران مشهود بوده و باوجود رتبه اول در روابط بین همسایگان و توجه به حسن هم‌جواری اما در امنیت خود مماشات نخواهد کرد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه ۶ میلیون شیعه در آذربایجان در حال زندگی است و تاکنون ایران اراده نکرده تا از این ظرفیت انسانی استفاده کند، افزود: ایران به حفظ مناطق ارضی و دوری از التهاب مردم این سامان می‌اندیشد و آذربایجان و ترکیه باید این موضوع را بداند.

وی با اشاره به کودتای ایجادشده در ترکیه و آرامش ایجادشده در منطقه به دلیل رشادت‌های سردار سلیمانی گفت: جمهوری اسلامی از صبر مثال‌زدنی برخوردار است اما در ایجاد امنیت خود هیچ‌گونه مماشات نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

استاندار در جلسه هماهنگی برگزاری سالروز شهادت میرزا کوچک و شهدای روحانی گیلان اظهار داشت؛

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است

در جلسه شورای مسکن گیلان مطرح شد؛

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است