یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ Sunday, 24 June , 2018
خرداد ۲, ۱۳۹۵ کد خبر : 48901 خبر ها

ایران برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ نیاز به جوانان متخصص و متعهد دارد

ایران برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ نیاز به جوانان متخصص و متعهد دارد

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصص بدون تعهد همانند علم بدون عمل و ایمان است، گفت: ایران برای رسیدن به توسعه و پیشرفت نیازمند افراد متخصص و متعهد است.

حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده فنی فومن که شامگاه شنبه در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد ضمن تبریک میلاد امام عصر(عج)، اظهار کرد: دانشجویان جزء فرهیختگان جامعه بوده که هر لحظه از زندگی خود را به کسب علم و دانش می پردازنند.

وی برگزاری جشن فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک را پایان راه کسب علم ندانست و افزود: بشریت هر روز نیاز به آموختن علوم جدید دارد و نباید پایان یک دوره تحصیلی را اتمام آموختن بدانیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بسیار مناسب شهرستان های فومن و شفت از نظر جوانان مستعد، گفت: به عنوان منتخب مردم این دو شهرستان تمام تلاش خود را بکار بسته تا در این دوره چهار ساله بهترین اتفاقات برای این دو شهرستان رخ دهد.

وی به تأکیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در استفاده از این پتانسیل ها اشاره و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود انسان ها را در برخورداری از علم و دانش به چهار گروه تقسیم بندی کردند.

حجت الاسلام افتخاری ادامه داد: داشتن تخصص بدون تعهد، تعهد و بدون تخصص، نه تخصص و نه تعهد، هم تخصص و هم تعهد را چهار گروهی عنوان کرد که امام خمینی (ره) به آن اشاره کرده اند.

وی با بیان اینکه تخصص بدون تعهد همانند علم بدون عمل و ایمان است، گفت: ایران برای رسیدن به توسعه و پیشرفت نیازمند افراد متخصص و متعهد است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داشتن علم و دانش به همراه ایمان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت اصلی مهم است، اظهار کرد: البته این بدان معنا نبوده که هر کسی خدا را دارد علم را نیز داشته بلکه برای رسیدن به موفقیت هر دو باید درکنار هم قرار گیرند.

وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه سند چشم انداز توسعه کشور اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم کشورمان را به آن چشم انداز برسانیم نیازمند افراد متعهد و متخصص هستیم.

افتخاری با اشاره به رتبه های علمی کشور در جهان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز با وجود تعهد و با اراده آهنین جوانان ما در فراگیری علم شاهد حضور کشورمان در بین کشورهای مطرح از نظر علمی هستیم.

همچنین در پایان این مراسم از ۳۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشکده فنی فومن تجلیل و تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش