گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

کارشناس روابط بین‌الملل و عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان :

ایران راهکارهای دیپلماتیک، قضائی و مردمی را در حل بحران مسلمانان میانمار در پیش بگیرد

گیلانیان : عضو هیئت‌علمی دانشگاه و کارشناس روابط بین‌الملل گفت: ایران باید به‌عنوان کشور پیش‌قراول اسلامی راهکارهای دیپلماتیک، قضائی و مردمی را در حل بحران مسلمانان میانمار در پیش بگیرد.

رضا سیمبر بابیان اینکه جمهوری اسلامی باید راهکارهای رسمی و غیررسمی را در رابطه با کشتار مسلمانان میانمار در پیش بگیرد اظهار کرد: راه اول ایران برای حل مشکلات میانمار به‌کارگیری ابزارهای دیپلماتیک است.

وی بابیان اینکه ایران باید انفعال خود را درزمینهٔ کشتار مسلمانان میانمار پایان دهد، افزود: ایران باید به‌عنوان یک کشور اسلامی در حل مناقشات میانمار وارد شود و عملیات دیپلماتیک لازم را اجرا کند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان به‌ضرورت لابی ایران در مجامع بین‌المللی برای حل بحران در میانمار تأکید کرد و گفت: ایران باید با لابی‌گری از طریق سازمان اجلاس‌های اسلامی و کشورهای درحال‌توسعه همسوی با ایران فشارهایی را متصاعد کند تا هر چه سریع‌تر دولت میانمار فشارهای غیرانسانی خود را در مقابل مردم مسلمان میانمار کاهش دهد.

مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان همچنین به راهکار قضائی در حل بحران میانمار اشاره داشت و مطرح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری حل بحران در میانمار نیاز به مستندسازی دارد و باید با همکاری دستگاه قضا و وزارت امور خارجه مسئله کشتار مسلمانان میانمار با تشکیل پرونده در مجامع کیفری و حقوق بین‌المللی مطرح شود.

کارشناس روابط بین‌الملل بابیان اینکه ایران می‌تواند به‌عنوان کشور پیش‌قراول در مقابل کشتار بی‌رحمانه مردم مسلمان میانمار اقدامات اساسی انجام دهد، تصریح کرد: ایران باید تلاش کند تا مسئله میانمار در مجمع بین‌المللی کیفری و مجمع عمومی سازمان ملل متحد و هم شورای امنیت مطرح شود.

سیمبر بابیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد و غیررسمی ایران نیز می‌توانند تلاش‌هایی را در راستای حل بحران میانمار در پیش بگیرند خاطرنشان کرد: گروه‌های مردمی و سازمان‌های مردمی باید یک بسیج مردمی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای تنویر افکار عمومی جهان علیه اقدامات دوگانه دولت میانمار علیه مسلمانان تشکیل دهند.

وی افزود: فعالان حل مناقشات در میانمار می‌توانند با حضور فعالانه در ایجاد کانال‌های خبری، رسانه‌های مجازی، NGO ها، مساجد، دانشگاهیان و همه‌ی گروه‌هایی که در فاز غیررسمی قرار می‌گیرند صدای مظلومیت اقلیت مسلمان مردم میانمار را به گوش جهانیان برسانند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار