گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
جولای 30, 2011 کد خبر : 1936 دسته‌بندی نشده

آقای استاندار گیلان :

ایران را به “خمینی”و”خامنه ای” کبیر می شناسند نه کوروش و محمود کبیر!

ایران را به “خمینی”و”خامنه ای” کبیر می شناسند نه کوروش و محمود کبیر!

گیلانیان به نقل مستقیم از شمال نیوز : در یکی از اعجاب انگیزترین اظهار نظرها، اخیراً با اظهار نظر عجیب و غریب دوست عزیزم سردار سعادتی مواجه شدم که در نهایت حیرت از قول ایشان در رسانه ها نقل شده “که اگر تا دیروز جهان، ایران را به کوروش کبیر می شناخت، امروز دنیا، ایران را به محمود کبیر می شناسد!”
این اظهارات مرا یاد افراطی گری های نه چندان دور خانمی می اندازد که می خواست با اظهارات تندمزاجانه اش به اشتهار و یا اعتبار غیر متداول برسد تا جائیکه با کتاب “معجزه هزاره سوم” احتمالاً غافلانه تلاش کرد، اما نتوانست از درخشندگی نام و عنوان امام راحل که تا پیش از این به عنوان “معجزه قرن” شناخته می شد، بکاهد و امام راحل را خواسته یا ناخواسته به حاشیه ببرد، ولی در عوض با کاهش نفوذ و موقعیت همسر گرامی اش در کابینه به انحای مختلف از غالب آن تعاریف ابراز پشیمانی شد!
و یا در مورد دیگری بیاد آقائی افتادم که حالا از صاحب منصبان است، که متعجبانه گفت، “اگر خدا می خواست پس از پیامبر خاتم(ص) پیامبری بفرستد، حتماً فلانی گزینه او بود” و این در شرایطی است که پس از پیامبر گرامی اسلام، ۱۴ معصوم(ع) و دهها تالی تلو معصوم(ع) و صدها صحابه و تابعین و هزاران شخصیت و علمای بزرگ از جمله امام راحل و رهبر معظم و علمای شهید و فقید در افق تاریخ ما متشعشع اند و در همین زمان هم امام عصر(عج) حیّ و حاضرند و معلوم نبود که این اکتشافات خاص از کجا نشأت می گرفت؟!
و اما حالا می بینیم سردار سعادتی که همین چند سال قبل در کسوت فرماندهی سپاه، نام خود را از بهرام به مهدی مبدل کرده بود تا از نامی ایرانی به نامی اسلامی تغییر وضعیت دهد و آن را طی نامه ای به همه اعلام هم کرده بود، ناگهان تصمیم می گیرد تا برای دومین بار در کسوت استانداری و در جلسه ای رسمی، ایران اسلامی را که به تعبیر رهبر معظم انقلاب در دنیا مشتهر به انقلاب اسلامی و نام نامی رهبر اسلامی یعنی امام خمینی کبیر است، به کوروش یعنی شاهی ایرانی نسبت داده و بعد در انتقالی آسان این اشتهار را به مقامی دیگر هبه کند و در توجیه آن در جلسات غیررسمی بگوید که منظورم حذف موقعیت امام نبود و بلکه تاکید بر اُفت کوروش بود!
البته فعلاً و در این مجال نمی خواهم تقدیر مدیران از مافوق ها را نهی و یا نقد کنم، اما تاکیدم این است که چرا متملقانه از عناوین تبلیغ شده تاریخی برای بزرگان دینی ما سرقت می شود و بخودشان زحمت خلاقیت و تولید نام و عنوان جدید را نداده و اینگونه خاطر دلسوزان نظام و عاشقان امام و پیروان ولایت را می آزارند!؟
اما برای حقیر که سابقه سالها دوستی و رفاقت با ایشان داشته و بسیار هم با ایشان و اخلاق حسنه ایشان مانوس بوده ام، اینگونه نگاهها، ارزیابی ها و اظهارنظرها از جانب کسی که وامدار خون شهدا و مدالدار از امام راحل و خاک خورده میادین رزم بوده، پذیرفتنی جلوه نکرده و در مصاف استدلالی ام معتقدم که این چرخش ها فاقد توجیه و منطق اند و امیدوارم که خود ایشان با احترام به کسوت پاسداری و اعتقاد و ارادتی که به امام راحل داشته و دارند، به اصلاح چنین اظهاراتی مبادرت ورزند و بیش از این دل خانواده معظم شهدا را نیازارند و به سمتی نروند که روزی نامه بنویسند که نام من از اول ایرانی و بهرام بوده است!
چرا که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل، پریروز نام کوروش را از اعتبار کاذب نظام شاهنشاهی انداخته و دیروز و امروز و فردا دنیا، ایران و انقلاب اسلامی ایران را بنام نامی امام راحل می شناسد و در کنار ایشان هم نام درخشان رهبری عزیزمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیهالله خامنه ای زمزمه زبانهای جهانیان است.

اخبار مرتبط

نظرات

 • با سلام: این متن را حتما حضرت اقای اشجری مطالعه کنند و فکر نکنند که جناب سعادتی از مواضع اش در مورد جریان ( … ) عدول کرده است . به نمایندگان محترم رشت آقایان کوچکی ن‍ژاد و آقا زاده که الحمدلله از اصول گرایان بصیرهم هستند هم تبریک بگویید که هر روزچه فشاری را به اقای قهرمانی وارد می کردند تا استاندار بصیر و اصول گرا بیاورند و این هم استاندار بصیر و ولایت مدار!

  احمدی‌نژاد: هر کس کنار ما بنشیند دستگیرش می‌کنند . نشست مشترک هیئت دولت و مسئولان اجرایی کشور که چهارشنبه با حضور استانداران، معاونین و ۲ نفر از مسئولین اجرایی هر استان در محل مجلس سابق برگزار گردید، دارای حواشی جالبی بود.

  اولین سخنران این جلسه «محمدرضا رحیمی» معاون اول رئیس‌جمهور بود که سخنانش با تعریف و تمجید فراوان از رئیس‌جمهور همراه بود. استانداران مرکزی، یزد، اصفهان و بوشهر در مورد مشکلات طرح هدفمندی یارانه‌ها سخن گفتند که رئیس‌جمهور پس از این سخنان به آنها گفت: «من انتظار داشتم نسبت به مسائل کلان‌تر حرف بزنید»!

  بعد از استانداران، ثمره هاشمی گفت: «این طرح هدفمندی یارانه‌ها صرفاً ایده آقای احمدی نژاد بوده است و نتیجه پیگیریهای ایشان بوده است.» که البته این سخنان ثمره هاشمی لبخندی را بر لبان احمدی نژاد نشاند!

  پس از سخنان ثمره هاشمی، احمدی نژاد در سخنرانی ۲ ساعته بار دیگر مدیریت امام زمان علیه السلام را مطرح کرد و گفت: «۳ دلیل برای موفقیت این طرح وجود دارد اینکه دولت خوب کار کرده، اعتماد مردم و در نهایت مدیریت امام زمان(عج) از عوامل موفقیت این طرح بوده است.»

  براساس همین گزارش، احمدی نژاد همچنین خطاب به حاضرین گفت: «شما برای خدا کار کنید هر کس و هر عالمی هم مخالفت کرد شما اهمیتی ندهید خدا همه را جارو می‌کند و به زباله دان تاریخ خواهد انداخت.»

  بعد از احمدی نژاد استاندار گیلان سخنرانی کرد و در جمله‌ای تاریخی گفت: «قبلاً دنیا ایران را به کوروش کبیر می‌شناختند ولی الان به محمود کبیر می‌شناسند! البته احمدی نژاد به این سخنان نیز اعتراضی نکرد»!

  اسفندیار رحیم مشایی در این جلسه حضور داشت و وقتی دوربین‌های خبرنگاران وارد جلسه شدند مشایی جلسه را ترک کرد. احمدی نژاد وقتی در مقام ریاست جلسه قرار گرفت از بقایی خواست که کنارش بنشیند و به طعنه گفت: «البته هر کس کنار ما بنشیند دستگیرش می‌کنند»!/ فردا

  فردا نیوز :
  http://www.fardanews.com/fa/news/156484/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%B1-%D9%83%D8%B3-%D9%83%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%86%D8%B4%D9%8A%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D9%8A%D8%B1%D8%B4-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%83%D9%86%D9%86%D8%AF!
  آفتاب :
  http://aftabnews.ir/vdccosqse2bq1p8.ala2.html
  داور :
  http://www.daavar.com/news/1390_05/004679.php
  شبکه نیوز :
  http://shabakenews.com/default.asp?language=fa&id=5&sid=22&readnews=7966

 • کوروش بزرگ در جای خود بسیار مورد ارج جهانیان است. آقایان مقاله نویس سایت و آقای استاندار وارداتی هر دو در بکار بردن عبارات از غلو و چاپلوسی بپرهیزید.

 • شعور و فهم و دزک این .. مشخص شد

 • هر دو افتخاره ایران و ایرانی هستند

 • لعنت خدا بر وطن فروشان

 • دوستدار تالش و گیلک

  ما به خمینی کبیر، خامنه ای کبیر، کوروش کبیر، مردآویج کبیر سردار موتا دیلمی ، عضدالدوله دیلمی ، یعقوب لیث صفاری ، ستارخان و باقرخان و هر چی مرده و ایرونی باغیرته چه گیلک و یا غیر گیلک افتخار می کنیم.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی